Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
Zvečer se bodo nevihte prenehale pojavljati. Ponoči in zjutraj bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15 stopinj C.
13°C | 26°C
četrtek, 25.05.2017
10°C | 23°C
petek, 26.05.2017
8°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Torek, 23.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Zaključni koncert glasbene šole POLTON


KULTURA, KRONIKA, OSNOVNA ŠOLA

| |
24.06.2015      8:34
A A

Zaključni koncert glasbene šole POLTON


Pred poletnimi počitnicami nam je glasbena šola Polton pripravila čudovit glasbeni večer, ki se je odvijal ob zvokih diatonične harmonike v petek, 29. maja 2015, v kulturnem domu Janka Kersnika v Lukovici. V uro in pol trajajočem koncertu so se nam predstavili učenci glasbene šole Polton, otroška sekcija folklornega društva Lukovica ter trio harmonik glasbene šole Polton.


Trio harmonik glasbene šole Polton - Tomaž Jemec, Katja Zore in Lenart Gerčar
Trio harmonik glasbene šole Polton - Tomaž Jemec, Katja Zore in Lenart Gerčar
Deli:

Na prvem zaključnem koncertu se nam je na diatonični harmoniki predstavilo dvajset učencev Glasbene šole Polton. V prvem delu koncerta so se nam predstavili najmlajši učenci z vsem poznanimi otroškimi pesmicami kot so: Kuža pazi, Ringa ringa raja, Biba leze; narodnimi pesmimi: Prej pa ne gremo dam, Jaz pa pojdem na Gorenjsko, Mi se 'mamo radi; kot tudi z odlomki znanih Avsenikovih ter Slakovih melodij: Iz Bohinja, Čebelar, V dolini tihi; in s tem pokazali znanje, ki so ga pridobili v prvem letu šolanja. Nato se nam je predstavilo pet parov plesalcev otroške sekcije Folklornega društva Lukovica, ki so nam zaplesali Štajerski splet plesov ob spremljavi harmonikarja Blaža, tudi učenca glasbene šole Polton.

 

V drugem delu koncerta smo slišali avtorske skladbe s katerimi so nas nastopajoči s pastirčkom, ki igra na harmoniko, popeljali čez planine domovine Slovenije na Golico, kjer murke cveto in lun'ca zasije, ko pojde po dekle, kranjsko dekle, ki ji pravi: ''Ti, ti, ti, moja rožica, meni ni za bogatijo, meni je za tvoje srce!''.

 

V Zaključnem delu koncerta se nam je predstavil trio harmonik glasbene šole Polton, ki ga sestavljajo Katja Zore, Lenart Gerčar in Tomaž Jemec. Zaigrali so nam Avsenikovo Gorenjsko polko ter venček skladb Planine domovine Slovenije, vse v priredbi za tri harmonike. Po bučnem aplavzu pa smo slišali še ponarodelo Slakovo melodijo V dolini tihi, ob kateri je zapela vsa dvorana.

 

Po koncertu nas je pričakala pogostitev, ob kateri smo si lahko izmenjali sveže vtise, se malo okrepčali ter čestitali organizatorju Tomažu Jemcu za uspešno izpeljan koncert.

 

Na prvem zaključnem koncertu se nam je na diatonični harmoniki predstavilo dvajset učencev Glasbene šole Polton. V prvem delu koncerta so se nam predstavili najmlajši učenci z vsem poznanimi otroškimi pesmicami kot so: Kuža pazi, Ringa raja, Biba leze; narodnimi pesmimi: Prej pa ne gremo dam, Jaz pa pojdem na Gorenjsko, Mi se 'mamo radi; kot tudi z odlomki znanih Avsenikovih ter Slakovih melodij: Iz Bohinja, Čebelar, V dolini tihi; in s tem pokazali znanje, ki so ga pridobili v prvem letu šolanja. Nato se nam je predstavilo pet parov plesalcev otroške sekcije Folklornega društva Lukovica, ki so nam zaplesali Štajerski splet plesov ob spremljavi harmonikarja Blaža, tudi učenca glasbene šole Polton. V drugem delu koncerta smo slišali avtorske skladbe s katerimi so nas nastopajoči s pastirčkom, ki igra na harmoniko, popeljali čez planine domovine Slovenije na Golico, kjer murke cveto in lun'ca zasije, ko pojde po dekle, kranjsko dekle, ki ji pravi: ''Ti, ti, ti, moja rožica, meni ni za bogatijo, meni je za tvoje srce!''. V Zaključnem delu koncerta se nam je predstavil trio harmonik glasbene šole Polton, ki ga sestavljajo Katja Zore, Lenart Gerčar ter Tomaž Jemec. Zaigrali so nam Avsenikovo Gorenjsko polko ter venček skladb Planine domovine Slovenije, vse v priredbi za tri harmonike. Po bučnem aplavzu pa smo slišali še ponarodelo Slakovo melodijo V dolini tihi, ob kateri je zapela cela dvorana.

Po koncertu nas je pričakala pogostitev, ob kateri smo si lahko izmenjali sveže vtise, se malo okrepčali ter čestitali organizatorju Tomažu Jemcu za uspešno izpeljan koncert.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.05.2017 | Šole in vrtci
Z glasbo v boljši jutri
27.05.201 | Družabni dogodki
oTo družinski kolesarski praznik občine Lukovica
27.05.2017 | Družabni dogodki
Dan odprtih src
27.05.2017 | Šport
27. NOČNI ROKOVNJAŠKI POHOD
23.05.2017 | Šole in vrtci
Z glasbo v boljši jutri
27.05.201 | Družabni dogodki
oTo družinski kolesarski praznik občine Lukovica
27.05.2017 | Družabni dogodki
Dan odprtih src
27.05.2017 | Šport
27. NOČNI ROKOVNJAŠKI POHOD

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo