Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 14°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Tajda Tomelj spet na državnem prvenstvu v ......


ŠPORT, KULTURA, KRONIKA

| |
22.01.2016      8:37
A A

Tajda Tomelj spet na državnem prvenstvu v šahu


V sredo, 9. decembra 2015, je na OŠ Rodica v Domžalah potekalo področno šahovsko tekmovanje za posameznike in posameznice, na katerem je Tajda Tomelj v kategoriji deklet do 15 let dosegla 2. mesto in se uvrstila na državno tekmovanje. Tako ji je po dveh letih s prizadevnim delom tudi na področju šaha uspelo priti na najvišje tekmovanje v Republiki Sloveniji.


Tajda Tomelj s srebrno medaljo na regijskem prvenstvu
Tajda Tomelj s srebrno medaljo na regijskem prvenstvu
Deli:

Na področnem tekmovanju so učenci tekmovali v dveh kategorijah, in sicer do 12. in do 15. leta; kategoriji fantov in deklet sta bili v obeh starostnih skupinah združeni, končni razvrstitvi pa sta bili ločeni. Igralo se je po švicarskem sistemu – časovna omejitev na tekmovalca je bila 15 minut (http://www2.arnes.si/~osljjk1s/dogodki_1516/tekmovanja/06_sah/sah.htm). Nova pravila zahtevajo posebno zbranost, ker vsaka nemogoča poteza takoj izgubi, pri najmlajših pa sta bili dovoljeni dve napaki. Med fanti do 15 let je bil z 8. mestom najbližji državnemu prvenstvu Gašper Dečman, sledili so še J. Podgoršek, A. Pavlič in N. Pestotnik. Med fanti do 12 let je bil z 10. mestom najbližje državnemu prvenstvu Luka Hribar, sledili pa so še M. Tomelj, Ž. Avbelj, J. Slokan, M. Cerar, A. Šinkovec, L. Pavlič in J. Lekan.

20. posamično osnovnošolsko državno prvenstvo  je bilo organizirano na Osnovni šoli Kozje 10. januarja 2016 po švicarskem sistemu, 9 kol. Med 40. tekmovalkami je Tajda Tomelj zasedla 35. mesto s 3,5 točkami. Za uspeh ji čestitamo, vendar bo treba za višje uvrstitve še precej resnega učenja skrivnosti šahovske igre.

Tajdi in vsem ostalim tekmovalcem čestitamo, ker so zbrali pogum in pokazali željo, da se udeležijo tekmovanja. Prav tako gre zahvala mentorju Damjanu Gašpariču in Viktorju Jemcu za ustrezno pripravo. Zahvala pa tudi gospodu Janezu Tomelju za prevoze in ostalim staršem za vztrajno sodelovanje in pomoč za dvig kvalitete šahovske umetnosti v Črnem grabnu.

Viktor Jemec, fotografije: D. Gasparič in J. Tomelj

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 29.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo