Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne bo ponekod v notranjosti še oblačno ali zamegljeno. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem okoli 19 stopinj C.
6°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 14°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 13°C
torek, 01.11.2016
6°C | 9°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Šolarji iz KS Rafolče sedaj varno čez most in ......


KRONIKA, PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
18.08.2014      6:22
A A

Šolarji iz KS Rafolče sedaj varno čez most in z lahkoto čez Skrhanijo


Zaradi večjega posega na Kersnikovi parceli v Rafolčah, je postala pot čez Skrhanijo zelo strma, za šolarje in starejše skoraj neprehodna. Na zboru krajanov še v prejšnjem mandatu je bilo zahtevano od župana, da se prehod varno uredi, zadeva se je realizirala pred meseci z izgradnjo mostu čez potok Vrševnik in izgradnjo dvojnega »S« poti čez Skrhanijo.


Obnova mostu čez Vrševnik in ceste čez Skrhanijo
Obnova mostu čez Vrševnik in ceste čez Skrhanijo
Deli:

Na pobudo predstavnikov KS Rafolče, je njen predsednik Marjan Kveder dosegel dogovor za izvedbo z izvajalci in plačilo del iz občinskega proračuna za krajevne skupnosti z občino Lukovica, da se obnovi most čez hudournik Vrševnik. Izgradnjo mostu s prostorom za pločnik je kvalitetno izvedel izvajalec Stanko Resnik, s. p. -  zidarstvo iz Jelše nad Blagovico, kovinsko ograjo pa Vidergar Marjan s. p. - popravilo kmetijske mehanizacije, vzdrževanje zvonov, izdelovanje kovinskih konstrukcij iz Spodnjih Kosez pri Lukovici.

 

Lepo je videti mamice z otroškimi vozički, ki lahko premagujejo zmanjšani naklon poti čez Skrhanijo, prav tako pa lahko tudi starejši prehodijo pred tem skoraj nepremagljivo oviro. Najbolj pa bo ta pridobitev koristila šolarjem, ki jo bodo vsakodnevno z veseljem premagovali, ker se  s 1. septembrom prične novo šolsko leto.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 27.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo