Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Šolarji iz KS Rafolče sedaj varno čez most in ......


KRONIKA, PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
18.08.2014      6:22
A A

Šolarji iz KS Rafolče sedaj varno čez most in z lahkoto čez Skrhanijo


Zaradi večjega posega na Kersnikovi parceli v Rafolčah, je postala pot čez Skrhanijo zelo strma, za šolarje in starejše skoraj neprehodna. Na zboru krajanov še v prejšnjem mandatu je bilo zahtevano od župana, da se prehod varno uredi, zadeva se je realizirala pred meseci z izgradnjo mostu čez potok Vrševnik in izgradnjo dvojnega »S« poti čez Skrhanijo.


Obnova mostu čez Vrševnik in ceste čez Skrhanijo
Obnova mostu čez Vrševnik in ceste čez Skrhanijo
Deli:

Na pobudo predstavnikov KS Rafolče, je njen predsednik Marjan Kveder dosegel dogovor za izvedbo z izvajalci in plačilo del iz občinskega proračuna za krajevne skupnosti z občino Lukovica, da se obnovi most čez hudournik Vrševnik. Izgradnjo mostu s prostorom za pločnik je kvalitetno izvedel izvajalec Stanko Resnik, s. p. -  zidarstvo iz Jelše nad Blagovico, kovinsko ograjo pa Vidergar Marjan s. p. - popravilo kmetijske mehanizacije, vzdrževanje zvonov, izdelovanje kovinskih konstrukcij iz Spodnjih Kosez pri Lukovici.

 

Lepo je videti mamice z otroškimi vozički, ki lahko premagujejo zmanjšani naklon poti čez Skrhanijo, prav tako pa lahko tudi starejši prehodijo pred tem skoraj nepremagljivo oviro. Najbolj pa bo ta pridobitev koristila šolarjem, ki jo bodo vsakodnevno z veseljem premagovali, ker se  s 1. septembrom prične novo šolsko leto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo