Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
9°C | 18°C
petek, 28.04.2017
9°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 13h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
9°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Rekordno število pohodnikov ŠTD Rafolče na ......


TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
15.09.2015      7:14
A A

Rekordno število pohodnikov ŠTD Rafolče na Korošici, Ojstrici in na Kofcah


V nedeljo, 23. avgusta 2015, se je zbralo rekordno število pohodnikov, kar 31, precej je bilo staršev, kot tudi starih staršev z otroci. Z večimi avtomobili smo se odpeljali na planinski pohod do Podvolovjeka in se peš odpravili do Podvežaka in naprej do krasne Moličke planine, kjer smo malicali v bližini črede ovac. Ob kapelici smo se slikali in opazili nekaj planik. Sledil je vzpon do Kocbekovega doma na Korošici (1808 m), 14 pohodnikov pa je obiskalo še Ojstrico (2350 m), ostali pa so se v lepem vremenu okrepčali v domu, se podili za žogo na najvišjem nogometnem igrišču v Sloveniji, se naužili svežega zraka in se veseli vrnili v dolino. Druga skupina je osvojila Ojstrico in se vrnila kake 4 ure kasneje.


Na Molički planini
Na Molički planini
Deli:

V nedeljo, 13. septembra 2015 pa se je kaka tretjina prejšnje skupine udeležila planinskega pohoda do doma na Kofcah (1488 m), kjer pa zaradi megle nismo obiskali ne Velikega vrha ne Kladiva, smo se pa najedli dobre gobove juhe in slastnih štrukljev, ter dodobra spočili naše ne preveč utrujene noge.  Obiskovalcev se je kar trlo, tako se od stresov obremenjeni Slovenci vsaj za nekaj ur preselijo v svet sproščenosti.  Po poceni kavi smo se popoldne spustili do kmetije Matizovec (1072 m) in še nekaj sto metrov niže do novega parkirišča. Spotoma smo nabrali še nekaj gob.

 

Vodstvo društva in vodja pohodov Marijana so zelo zadovoljni, da se je vključilo toliko mladih, da dobijo veselje do domačih planin in njenih lepot.

 

Naslednji izlet je predviden 11. oktobra 2015 na Kamniško sedlo (1864m) in naprej na Brano (2253m). 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo