Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, predvsem v hribovitem svetu občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 20 stopinj.
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 21°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 20°C
četrtek, 04.05.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Pohodniki ŠTD Rafolče na sončnem in vetrovnem ......


ŠPORT, TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
17.04.2016      8:24
A A

Pohodniki ŠTD Rafolče na sončnem in vetrovnem Slavniku


V nedeljo, 13. marca 2016, na nesrečno številko 13, je bilo ob brunarici turobno in deževno, na avtocesti proti Črnemu kalu pa se je že kazalo sonce, ki nas je nato ogrevalo vse do povratka. Kar strma pot nas je vodila najprej po gozdu, odišavljenem z raznovrstnimi žametnimi pomladanskimi barvami zgodnjih cvetic. Ker smo pozabili naložiti kamenje v nahrbtnike za obtežitev, nas je po izstopu iz gozda pričela premetavati kraška burja, da nam je zdrselo na snežnih zaplatah in smo s težavo osvojili vrh Slavnika.


Pod vrhom Slavnika
Pod vrhom Slavnika
Deli:

V koči je bilo precej prijaznih ljudi, ki so se hitro menjavali. Slavnik je 1028 metrov visoka gora v Slovenski Istri - Čičariji. Je najbolj obiskan vrh Slavniškega pogorja – zadnjega grebena pred Kraškim robom in slovensko Istro – in eden zadnjih tisočakov pred slovenskim morjem s čudovitim razgledom na Piranski in Tržaški zaliv, Istro ter na okoliške vrhove – Vremščico, Nanos s Trnovskim gozdom in Snežnik. Deset metrov pod vrhom se nahaja Tumova koča na Slavniku. Na pot smo se podali iz vasice Podgorje. Vrh Slavnika s pobočji je od leta 1992 razglašen za naravni spomenik.

Po vrnitvi smo na parkirišču nabavili še poceni domača jabolka, da bomo še bolj zdravi pripravljeni na naslednji pohod. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo