Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 2, na Primorskem do 6 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-7°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 9h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela jutri čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko presegala hitrost 100 km/h.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Pohodniki ŠTD Rafolče na Mrzlici


ŠPORT, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
03.03.2015      5:30
A A

Pohodniki ŠTD Rafolče na Mrzlici


V nedeljo, 15.02.2015 ob 8. uri smo se z dvema avtomobiloma odpeljali v nekoliko turobnem jutru na planinski pohod na vedno bolj oblegano izletniško točko Mrzlico (1112 m), ki geografsko ločuje Zasavje in Savinjsko dolino in je četrta najvišja gora zasavskega hribovja in najbolj obiskana planinska postojanka v slovenskem sredogorju. Vsem, ki so se ustrašili slabega vremena, je bilo gotovo žal, ko je popoldne posijalo sonce v domačem kraju, na Mrzlici in okolici pa smo doživeli pravo zimsko idilo.


Na vrhu Mrzlice v zimski idili
Na vrhu Mrzlice v zimski idili
Deli:

Spotoma smo pobrali še Zajčevo Francko (poročeno Maselj), ki je še zelo živahna pri svojih dveh kosah (77. letih). Po parkiranju v Podmeji smo takoj stopili v sneg, ki se je z vzpenjanjem dvigal, vendar je še omogočal dokaj normalno hojo, za navzdol pa je večina pohodnikov nataknila dereze. Po skoraj dveh urah hoje smo si v koči na Mrzlici  privoščili zelo dober pasulj s klobaso ali brez, se odpočili in zakorakali še na vrh Mrzlice v krasnem sončnem vremenu in si ogledali s pomočjo razgledne plošče nekaj vidnih točk okolice, vendar Triglava zaradi rahle zamegljenosti nismo opazili. Kljub nekaj stometrski zgrešitvi poti smo se prijetno utrujeni vrnili v svoje jeklene konjičke. Francka nas je povabila še na narezek z dobrim vinom in veselo smo se vrnili v tople domače hiše, da se pripravimo na naslednji pohod 15. marca, na Slivnico.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo