Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.01.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, predvsem v južni in deloma osrednji Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem popoldne in zvečer zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-5°C | -2°C
torek, 17.01.2017
-4°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-8°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-8°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 12h
Danes bo na Primorskem sprva pihala zmerna burja, ki se bo popoldne in zvečer krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-5°C
-2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Pohodniki ŠTD Rafolče na Kisovcu, Rahuški ......


ŠPORT, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
11.12.2014      8:53
A A

Pohodniki ŠTD Rafolče na Kisovcu, Rahuški poti in zaključku na Rašici


Pohodniki ŠTD Rafolče so nabrano kondicijo in izkušnje iz lanskega leta nadgradili letos z obiskom štirih dvotisočakov (Triglav, Debela peč, Stol in Begunjščica) in si tako okrepili zdravje, predvsem pa voljo. Skupno je okoli 50 krajanov obiskalo zanimiv vrh ali goro, se sprostilo in naužilo svežega zraka v prijetnem druženju.


Po Rahuški poti v Dupeljne
Po Rahuški poti v Dupeljne
Deli:

V nedeljo, 16. 11. 2014 smo se odpravili kljub rahlemu dežju, ki za našo vodjo Marijano ni nobena ovira, na Kisovec (1275 m) pod Veliko planino. Pot je bila kar dosti strma in prepoteni smo se odžejali v topli koči ter kmalu vrnili v dolino, kjer je bil postanek pri znanem čevapčičarju v Kamniku.

 

V nedeljo, 23. 11. 2014, ob 13. uri, ko je bilo ob brunarici prvič pri nas tekmovanje v metanju podkev, smo se  v velikem številu (okoli 40) tako mladih kot manj mladih, podali po Rahuški poti. Sledili smo modrim oznakam na drevesih in se podali po nekoliko razmočenem terenu do Straže in Preserij do Dupeljn, kjer sta Stane in Igor poskrbela za topel čaj in jabolka, se slikali in podpisali v pohodniško knjigo in nadaljevali pot preko Vrhovelj na zaključek v brunarico. Nekaj udeležencev je bilo prvič na tej poti, ki se jim je dopadla kljub rahlemu rosenju z neba.

 

V nedeljo, 7. 12. 2014 ob 8. uri smo se podali na zadnjo letošnjo turo, na vrh Staneta Kosca, na Rašico (641 m). Spet nas je narava sem in tja malo porosila, kar nas seveda ni oviralo pri dobrem razpoloženju. Sv.  Miklavž nam je pustil na vrhu nekaj dobrot, da smo se laže povzpeli na jekleni razgledni stolp, ki pa nam je zaradi megle zakril lepote Kamniških Alp in ostale okolice.

 

Zelo bogato in uspešno pohodniško sezono bomo zaključili še v brunarici s »Kolosejem«, to je z ogledom fotografij z vseh pohodov. Vabljeni konec leta ali v januarju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo