Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 11h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Občni zbor Kulturnega društva (KD) Janko ......


KULTURA, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
20.05.2016      9:07
A A

Občni zbor Kulturnega društva (KD) Janko Kersnik Lukovica


V četrtek, 16. aprila 2016 ob 20. uri so se v prostoru za pevske vaje ob odru v dvorani KD Janka Kersnika v Lukovici zbrale članice in člani društva. Vokalna skupina Mladost je prinesla več živahnosti v delo društva. Upajmo, da bo to spodbuda mladim, da se začnejo aktivno vključevati v pevska zbora (ženski in moški) kot v delo igralske skupine ali drugega delovanja.


Deli:

Zbor je že tradicionalno vodil delovni predsednik Viktor Jemec. Predsednik KD Niko Capuder je poročal, da delujeta samo MoPZ pod vodstvom dirigenta Igorja Velepiča  in dekliški pevski zbor pod vodstvom Simone Burkeljca, ki jo nadomešča Petra Capuder. Za obuditev  dramske  skupine se še ni naredilo dovolj, da bi spet zaživela v navdušenih nastopih domačih igralcev.

 

Predsednik MoPZ Franci Capuder je poročal o dejavnosti zbora, ki je v letu 2015 imel nekoliko manj vaj. V januarju so peli v Kamniku na prireditvi za sv. Tri kralje. Nastopili so na reviji v Moravčah, na skupnem koncertu s skupino Mladost v Lukovici, peli pri maši za domovino s krajšim koncertom v Stari Sušici pri Pivki na Notranjskem, peli na obletnici zmage v 2. svetovni vojni na Špilku, na Veliki planini so peli planincem PD Domžale, nastopili na komemoraciji v Lukovici in na Prevojah. Ob predstavitvi nove pesmarice skladatelja Janeza Močnika so nastopili v Cerkljah na Gorenjskem. Zbor šteje 16 članov in vabi sveže moči.

 

Petra Capuder je poročala o delu vokalne skupine Mladost, ki šteje 29 pevk. Zbor je imel 48 rednih vaj in štiri intenzivne celodnevne vaje. Tekmovale so na Slovakia cantat aprila 2015 v Bratislavi (3. mesto). Skupaj z MoPZ JK so imele letni koncert v Lukovici, nastopile so ob Dnevu državnosti na trgu v Lukovici, ob občinskem prazniku v Šentvidu, decembra  lani v Postojnski jami in na Božičnem koncertu kot gostje v cerkvi v Šentvidu.  Pele so tudi na 55. Območnem srečanju odraslih zborov v marcu v Domžalah.

 

Blagajničarka Sonja Urbanija je poročala o precejšnjih stroških, vendar je stanje nad ničlo.

 

Kulturni utrip v občini je kar živ, poskušajmo ga še okrepiti.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo