Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 14°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Člani OO RK Rafolče na letnem izletu


TURIZEM, KRONIKA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
15.10.2014      4:39
A A

Člani OO RK Rafolče na letnem izletu


V soboto, 13. septembra 2014, so se člani in simpatizerji OO RK Rafolče zbrali v Vrhovljah in v Rafolčah, da se odpeljejo z avtobusom na oglede v okolico Postojne. Člani so večkratni darovalci krvi, ki je še vedno nujno potrebna za reševanje človeških življenj. To častno nalogo opravlja tudi veliko prostovoljcev iz Krajevne skupnosti Rafolče.


Deli:

Po jutranji kavici ob avtocesti, so si ogledali posestvo na grdu Prestranek, kjer sta poglavitni dejavnosti kmetijstvo in turizem. Videli so črede konj pasme islandski pony in si ogledali ekološke kmetije Prestranek s pridelavo ekološkega mleka, ogled goveje mesne pasme Nemški črni Angus, ki je na prostem vse dni v letu, kot tudi zeliščni vrt in prikaz tehnike sokolarstva.


Zelo zanimiv je bil ogled Parka vojaške zgodovine  v Pivki z zelo strokovnim vodstvom. Najbolj zanimiva je bila podmornica, za katero večina obiskovalcev ni vedela, da jo Slovenci sploh imamo. Sledila je malica ob avtobusu.

 

Ogledali so si še grad Prem in Kettejevo hišo, v spomin na našega pesnika moderne. Da so se izletniki podali še v duhovna razmišljanja, je dala marsikatrero spodbudo cerkev sv. Helene v Premu, kje rse je izkazal župnik.

 

Že rahlo utrujeni so se izletniki ustavili še v prijetnem gostišču, kjer jih je zabaval Lenart in so se opomogli z okusno hrano. Ples pa je otvorila predsednica Mili, ki ji gre glavna zahvala za uspešen izlet.

 

Zahvala  vsem, ki so pripravili ukusne dobrote, sodelovali pri organizaciji, še posebej pa Jožetu za dobre klobase. Zahvala tudi občinskemu odboru RK v Domžalah za finančno podporo.

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 29.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo