Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 17°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

9. Božično - novoletni šahovski turnir v ......


ŠPORT, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
21.01.2015      11:44
A A

9. Božično - novoletni šahovski turnir v Rafolčah


V četrtek, 26. decembra 2014, ob 9. uri so se zbrali šahisti KS Rafolče in Športno turističnega društva (ŠTD) Rafolče v prostorih tople brunarice. Zbralo se je nekoliko manj udeležencev kot prejšnja leta, ženske pa so pozabile priti. Ob večih navijačih je staro in mlado preskušalo svoje šahovsko znanje in izkušnje. Za boljše počutje pa je bilo poskrbljeno s kuhanjem kave in čaja.


Deli:

Vedno več mladih se vključuje v skrivnosti šahovske igre, da si izboljšajo koncentracijo in logiko, ki jo potrebujejo tudi v šoli in vsakdanjem življenju. Mladi Nejc se je vključil v odraslo skupino in dosegel kar 2. mesto. Šahovski turnir se je igral po švicarskem sistemu (zmagovalci z zmagovalci in poraženci s poraženci) sedem kol na elektronskih urah, po 15 minut na vsakega igralca. Turnir je vodil pisec tega članka.  Rezultati so naslednji: pri odraslih je zmagal Marjan Dolinšek, drugi je bil Nejc Dolinšek in tretji Sašo Jemec in Blaž Jemec. Sledili so Gašper Dolinšek, Matjaž Strehar in Marko Breznik.  Aleš Barle.

Pri mladih je zmagal Anže Pavlič, drugi pa je bil  Gašper Dečman  Pri otrocih do 10 let je zmagal Lenart Pavlič, drugi je bil Tjaž Drganc in tretji Andraž Barle.

Pokale za prva tri mesta po kategorijah sta podelila blagajnik ŠTD Marko Pavlič in vodja tekmovanja.

Ob prijetnem druženju se je tekmovanje uspešno končalo. Obiskali so jih tudi konjeniki, ki so bili na blagoslovu konj v Šentvidu. Upajmo, da se srečamo drugo leto v še večjem številu.

Zahvaljujemo se vsem, ki ste kakorkoli pomagali pri organizaciji in izvedbi turnirja, ŠD Domžale za šahovske ure in predsedniku ŠTD Rafolče.

 

Viktor Jemec

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 29.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo