Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-4°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-8°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-8°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 18h
Zvečer se bo burja krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-4°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

3. tradicionalni novoletni pohod po Rahuški ......


TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
20.01.2016      8:16
A A

3. tradicionalni novoletni pohod po Rahuški poti


Prvo nedeljo v novem letu, 3. januarja 2016, smo se še od novega leta utrujeni krajani in gostje odpravili od brunarice v Rafolčah na 3. tradicionalni novoletni pohod po Rahuški poti že ob pol deveti uri. Nekaterim ni uspelo prebiti ta težek trenutek za vstajanje, vsi udeleženci pa so si zaželeli še veliko zdravja in zadovoljstva, ter da bi v čimvečjem miru preživeli to prestopno leto. Novo zapadli sneg nas je zapeljal v čarobna občutja hladne mehkobe.


Na začetku Straže
Na začetku Straže
Deli:

Pot proti Laščam nas še ni popolnoma zdramila, vzpon proti Gornjemu hribu pa je nekaterim že povzročil preobilo toplote in treba je bilo odložiti vrhnja oblačila. Pot do Straže nas je posipavala s snegom, ki se je sem in tja spustil na nas.  Otroci so uživali v kepanju, pes Alfi pa v nošenju palic. Ker je bila pot od Straže proti Preserjam in Dupeljnam deloma ledena, smo morali ponekod urno loviti ravnotežje in iskati del poti z več trenja. Pri Gerčarju je bilo obvezno vpisovanje v dnevnik Rokovnjaške poti. Po okrepčilnem postanku smo se še fotografirali in razpoloženi odšli v dolino kar po asfaltni cesti, da nas ne bi sneg preveč oviral, če bi šli po daljši varianti.

 

V brunarici so nam še skuhali vroče vino in čaj, pa še kaka klobasa je ostala v nahrbtniku za boljše počutje. Drugo leto pa spet na osvežilni obhod pohodne sekcje špotrno turističnega društva.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo