Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
6°C | 13°C
torek, 25.04.2017
10°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 16°C
petek, 28.04.2017
6°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

10. – jubilejni Božično - novoletni šahovski ......


ŠPORT, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
19.01.2016      14:04
A A

10. – jubilejni Božično - novoletni šahovski turnir v Rafolčah


V četrtek, 26. decembra 2015, ob 9. uri so se zbrali šahisti KS Rafolče in Športno turističnega društva (ŠTD) Rafolče na jubilejnem turnirju v topli brunarici. Mladi in stari, ženske in moški so se preskusili v šahovskem znanju in iznajdljivosti, koncentraciji in v vzdržljivosti živcev. Bilo je kar nekaj navijačev, za čaj in kavo pa je bilo tudi poskrbljeno. Ob jubileju smo pridobili s pomočjo županovih občinskih sredstev dve novi šahovski uri. Pohvalno je, da se tudi mladi vključujejo v kraljevsko igro, ki je tudi umetnost in znanost, ki zboljšuje koncentracijo in logiko.


Šahisti na zaključku turnirja
Šahisti na zaključku turnirja
Deli:

Šahovski turnir se je igralo po švicarskem sistemu (zmagovalci z zmagovalci in poraženci s poraženci) sedem kol na elektronskih urah, po 15 minut na vsakega igralca. Turnir je vodil  pisec tega članka. Udeležba je bila  v vseh kategorijah. Rezultati so naslednji: pri odraslih je zmagal Marjan Dolinšek, drugi je bil  obetavni Nejc Dolinšek,  tretji pa Matjaž Strehar, sledijo   Blaž Jemec in Marko Breznik. Pri ženskah se je prvič vnel srdit boj med že zrelima ženskama Bernardo Pavlič in Urško Dečman. Z matom je zmagala Urška Dečman, druga je bila Bernarda Pavlič. Pri mladih je prvič zmagal in zelo napredoval  Gašper Dečman, drugi je bil Anže Pavlič. Pri otrocih do 10 let je zmagal Lenart Pavlič.

Pokale za prva tri mesta po kategorijah in šahovsko revijo Šahovska misel, z naslovnico svetovnega prvaka Norvežana Magnusa Carlsona in z naslovnico Laure Unuk, naše svetovne prvakinje deklet do 16 let  sta podelila predsednik ŠTD Blaž Jemec in vodja tekmovanja Viktor Jemec.

Vidimo se naslednje leto v še večjem številu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo