Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 27.05.2017

pretežno jasno
Ponoči in jutri bo pretežno jasno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13, najvišje dnevne od 23 do 26 stopinj C.
11°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 31°C
Opozorila
Petek, 26.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Tradicionalni Spomladanski sejem v Komendi


GOSPODARSTVO

| |
21.04.2014      9:18
A A

Tradicionalni Spomladanski sejem v Komendi


Spomladanski sejem kmetijske, gozdarske, komunalne mehanizacije, vrtnarske in ogrevalne opreme, ter razstava govedi v Komendi je drugi vikend v aprilu privabil številne tako kupce, kakor obiskovalce, saj so imeli na sejmu kaj videti.


Deli:
Letošnja ujma v obliki žleda je spremenila tudi naš pogled na svet vsaj kar se  ogrevanja tiče. Mnogi so se odločili, da bodo svoje hiše opremili dodatno še z možnostjo gretja na klasično peč na drva in za njih je bil kakor naročen tokratni Spomladanski sejem v Komendi. Žled, ki je objel pred meseci Slovenijo je bil še vedno glavna tema številnih preko 500 razstavljalcev, a ne žled sam, ampak odprava njegovih posledic. Že znanim predstavitvam Zavoda na gozdove Slovenije o varnem delu v gozdu in  TPGozd, Miha Jurančič s.p. , ki je poskrbel za praktičen prikaz dela z gozdarskimi prikolicami in različnimi cepilniki so se poleg vseh predstavitev in predavanj pridružili še člani Govedorejskega poslovnega združenje Domžale z razstavo govedi. Spomladanski sejem kmetijske, gozdarske, gradbene in komunalne mehanizacije, vrtnarske in ogrevalne tehnike privabi vsako leto številne kupce iz cele Slovenije in mnogi od njih so domov odšli z malce tanjšimi denarnicami. Zavedajoč se pomena sejma so letos organizatorji izboljšali možnosti ogleda, mogoče tudi zaradi manjšega števila razstavljalcev, saj so jih morali zavrniti preko 150, a je zaradi tega sejem prej pridobil, kakor izgubil. Je pa res, da ne velja več pregovor, da če prideš prvi dan ni gneče, ne glede na dan in uro je bil sejemski utrip živahen. Za njim pa ni nič zaostajala dodatna ponudba, tako gostinska kakor glasbena, saj smo lahko prisluhnili številnim mladim sedaj že uveljavljenim talentom. V nedeljo so se zaprli dostopi na sejemski prostor in za nove nakupe in prodaje in za srečanja s prijatelji, sejemskimi znanci bo potrebno počakati do Jesenskega sejma v Komendi, ko bo tema mogoče malce drugačna kakor tokrat, ali pa tudi ne. Med tem pa le pazite nase pri delu na polju, vrtu, ali gozdu, da se čili in zdravi vidimo jeseni v Komendi. Sicer pa sta tudi tokrat uspešno zastopala barve Črnega grabna na Spomladanskem sejmu v Komendi  Pečarstvo Avbelj iz Lukovice in v zabavnem delu Ansambel Skrivnost iz Trnjave.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.05.201 | Družabni dogodki
oTo družinski kolesarski praznik občine Lukovica
27.05.2017 | Družabni dogodki
Dan odprtih src
27.05.2017 | Šport
27. NOČNI ROKOVNJAŠKI POHOD
04.06.2017 | Družabni dogodki
Vabilo rokodelcev moravške doline
27.05.201 | Družabni dogodki
oTo družinski kolesarski praznik občine Lukovica
27.05.2017 | Družabni dogodki
Dan odprtih src
27.05.2017 | Šport
27. NOČNI ROKOVNJAŠKI POHOD
04.06.2017 | Družabni dogodki
Vabilo rokodelcev moravške doline

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo