Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Danes bo oblačno in čez dan deževno. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
11°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 8h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Delovni utrip Moškega pevskega zbora Janko ......


DRUŠTVA

| |
21.09.2012      7:07
A A

Delovni utrip Moškega pevskega zbora Janko Kersnik Lukovica


Poleg rednih vaj so tokrat fantje in možje nastopili na dveh zelo odmevnih prireditvah. Najprej so se odpravili na Malo planino in to kljub obilnemu deževju, točneje v Domžalski dom, da skupaj s članicami in člani obeležijo že dvajseto jubilejno srečanje članstva PD Domžale.


Deli:

Tudi tokratno druženje je bilo prijetno in veselo, za kar so poskrbeli tudi člani narodno-zabavnega ansambla Pr'jatli. Seveda je beseda takoj po zapeti uvodni pesmi Oj, Triglav moj dom pripadla že šestnajstemu predsedniku PD Domžale Janku Vodlanu. Svoje misli je v nekaj stavkih strnil tudi župan občine Domžale Toni Dragar. Še pesem v slovo in pot pod noge v dolino, saj smo se držali stavka, napisanega na vabilu: »Na srečanje pridite peš po planinskih poteh iz doline v vsakem vremenu!« in tako kakor gor, je šlo tudi dol. Drugi koncert je bil 16. septembra v Plečnikovi cerkvi v Bogojini skupaj s solistkama Urško Pavli (sopran), Marto Zabret (alt), organistom in skladateljem Janezom Močnikom ter zborovodjem Igorjem Velepičem. Tokrat so v beli golobici, kakor pravijo cerkvi Gospodovega vnebohoda v Bogojini, zapeli latinsko mašo Kamila Meška, se prek liturgičnih in koledniških pesmi podali v bolj zabavne vode k fantovskim, in končali svoj uradni del koncerta s prazničnimi pesmimi. Prek zgodovine Plečnikovega ustvarjanja v Prekmurju in njegove ljubezni do pokrajine in ljudi nas je popeljala z domačo prekmursko besedo Janja Škapin Krhlikar, ki nas je tudi vodila po znamenitostih pokrajine ob Muri. Pozdravne besede in besede zahvale je v deželi štorkelj prenesel Ignac Gabor in se ob tem spomnil tako 75-letnice skladatelja Janeza Močnika, kakor 50-letnice delovanja zbora. Po končanem koncertu smo se predajali še kulinaričnim dobrotam Prekmurja na kmetiji Puhan in se od prijaznih gostiteljev poslovili s pesmijo, kako pa drugače.

Drago Juteršek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo