Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.03.2017

oblačno
Ponoči bo delno jasno, občasno ponekod pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, ob morju okoli 9 stopinj C.
6°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
7°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
5°C | 10°C
ponedeljek, 27.03.2017
0°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Darovalci krvi in člani RK Rafolče v Laškem ......


NOVICE

| |
17.09.2012      8:13
A A

Darovalci krvi in člani RK Rafolče v Laškem in okoliciDeli:

Člani RK Rafolče in simpatizerji smo se zbrali v soboto, 8. septembra. 2012, pri brunarici ŠTD v Rafolčah in se veselo odpeljali najprej do Trojan, kjer smo bili postreženi s krofi. Po zeleni Savinjski dolini smo prispeli na TIC Laško, kjer nas je pozdravil naš vodič Aljaž in nas popeljal do Muzeja Laško, kjer nam je predstavil zgodovino mesta in si ogledali razstavo Pivovarstva in zdraviliškega turizma. Ogledali smo si cerkev sv. Martina, kjer je postavljenih osem oltarjev, in lepe stropne poslikave. Zraven cerkve je župnišče, kjer je prebival Primož Trubar, ko je bil okrog leta 1530 nekaj let vikar v Laškem.

V pivovarni Laško smo si ogledali varilnico piva s predstavitvijo postopka proizvodnje piva. Izvedeli smo, da pivo lahko z lahkoto izdelamo tudi doma in da ne redi, redi tisto po pivu.

Odpravili smo se še na ogled Aškerčeve domačije v bližini Rimskih Toplic. Poleg bogate literarno-etnološke zbirke našega največjega pesnika balad in romanc Antona Aškerca domačija odkriva še značilno arhitekturno dediščino in več kot 500 let staro kmečko hišo s črno kuhinjo in izbo, ki je preurejena v muzej. Aškerčevi se ukvarjajo s sonaravno rejo drobnice ter s pridelavo domačih ovčjih in kravjih sirov. Potomec je povedal, da Aškerca niso marali ne levi in ne desni, imel pa je najbolj obiskan pogreb za tiste čase v Ljubljani.

Ustavili smo se še na kosilu blizu Celja in že nas je pot vabila še na ogled muzeja starodobnikov na Vranskem. Tam smo vsi občudovali stara prevozna sredstva, tudi naši najmlajši in najstarejša udeleženka Johanca. Občudovali smo enega prvih izdelkov našega izumitelja Janeza Puha.

Odbor RK Rafolče se vsem, ki so pomagali zahvaljuje za pomoč pri izvedbi izleta, posebno pa OZ RK Domžale.

 

Človekoljubni krvodajalci znajo ustreči svojim telesom z dobrim pivom, se kulturno izobraževati in znajo slediti tudi znanstvenemu razvoju. Tako bogatih izletov si lahko samo še želimo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 02
Izšla: 09.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
31.03.2017 | Šole in vrtci
S smehom za malčke
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04. - 02.04.2017 | Družabni dogodki
3. Obletnica otvoritve Fast food Šime Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo