Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
8°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
3°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
2°C | 20°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 13h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
8°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

VLCERSKO TEKMOVANJE ZA MEMORIAL MLAČNIK-VOLER...


NOVICE

| |
20.08.2014      13:05
A A

VLCERSKO TEKMOVANJE ZA MEMORIAL MLAČNIK-VOLER


V soboto, 9. avgusta 2014 je na prireditvenem prostoru Hočevarjeva njiva v Lučah potekalo 19. sekaško tekmovanje lastnikov gozdov nazarskega gozdnogospodarskega območja za memorial Mlačnik-Voler. Tekma je bila organizirana v okviru tradicionalne prireditve Lučki dan.


Zmagovalci posameznih veščin
Zmagovalci posameznih veščin
Deli:

Tekmovanja se je udeležilo 28 tekmovalcev, ki jim ni manjkalo tekmovalnega duha in želje po uspehu. Sodelovalo je 10 ekip, od teh sta bili dve ekipi ženski.

 

Na vsaki tekmi je nekdo boljši od vseh ostalih udeležencev. Tokrat je bil to Marko Jelšnik, ki je tekmoval za ekipo Društva lastnikov gozdov iz Gornjega Grada. Sledil mu je ekipni kolega Domen Arnič, na tretje mesto se je uvrstil Andrej Goličnik, član ekipe Duseti iz Šoštanja.

 

Med ženskami sta se najbolje odrezali Lučka Jelšnik in Majda Suhoveršnik iz ekipe Vlcarke Menina, sledila pa jima je članica ekipe Lučke vlcarke, Nataša Zamernik.

 

Ti tekmovalci so se uvrstili v območno ekipo za na državno sekaško prvenstvo lastnikov gozdov, ki bo potekalo v okviru Mednarodnega kmetijsko-živilskega sejma v Gornji Radgoni. Na tem tekmovanju naše tekmovalke in tekmovalci kot posamezniki in kot ekipa vedno posežejo po najvišjih mestih.

 

Prireditev sta popestrila Matija Vaudi in Cene Roban. Med potekom tekme sta z motornimi žagami izdelala vsak svojo skulpturo iz lesa, ki sta z žrebom ob koncu prireditve dobili nova lastnika.

 

Za vodenje prireditve in dobro vzdušje je poskrbel Jernej Slapnik iz Robanovega Kota. Tudi vreme nam je bilo naklonjeno. Že dan pred tekmo je sonce pregnalo oblake, na dan tekmovanja pa se je izkazalo v vsem svojem sijaju.

 

Organizatorji tekmovanja se ob tej priložnosti zahvaljujemo vsem sponzorjem, ki so nam pomagali pri izvedbi prireditve. Brez njihove pomoči bi prireditev težko izpeljali.

 

Vsem tekmovalcem čestitamo za prikazano znanje in veščine, tistim, ki so se uvrstili na državno tekmovanje, pa želimo veliko uspeha v Gornji Radgoni.

 

Hkrati pa vas vabimo k udeležbi na prihodnjem tekmovanju, ki bo praznovalo svoj 20. jubilej.

 

Alja Žunter

Avtor fotografij: Ciril Sem

 
Povezave:ZGS OE Nazarje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Luče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!