Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, vzhodni veter se bo polegel.
1°C | 20°C
torek, 02.05.2017
5°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
3°C | 22°C
četrtek, 04.05.2017
6°C | 20°C
petek, 05.05.2017
6°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Ob Svetovnem dnevu hrane lahko pomagate tudi ......


OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO

| |
16.10.2014      16:21
A A

Ob Svetovnem dnevu hrane lahko pomagate tudi vi


Vse od leta 1979 se po zaslugi Združenih narodov (ZN) 16. oktober obeležuje kot Svetovni dan hrane. Za letošnjo geslo dneva so izbrali »Združeni proti lakoti«. S tem geslom želi ZN opozoriti, da se lahko proti lakoti, ki danes pesti že kar milijardo ljudi, borimo le na način, da se poveča proizvodnja hrane na vseh ravneh, lokalno, regionalno in globalno.


Deli:
KO RK Luče in Osnovna šola Luče ob tej priložnosti vabita, da v nedeljo 19. 10. obiščete njihovo stojnico, kjer boste lahko z nakupom prispevali drobtinico za prehrano pomoči potrebnim osnovnošolskim otrokom OŠ Luče in Solčava. Stojnica bo na vaški tržnici od 9. ure dalje.


Samooskrba v Sloveniji

Zagotavljanje globalne prehranske varnosti je pomembno tudi za Slovenijo, ki si je v okviru osnutka Resolucije o strateških usmeritvah razvoja slovenskega kmetijstva in živilstva zadala nalogo, da mora pomagati nerazvitim pri doseganju njihove prehranske varnosti, obenem pa tudi krepiti svojo proizvodnjo in si prizadevati za ekonomsko učinkovito pokrivanje dela svojih potreb po hrani in tam, kjer smo in bomo konkurenčni, tudi prispevati k globalni prehranski varnosti.

Kljub dejstvu, da je EU največja proizvajalka hrane na svetu pa je Slovenija še vedno močno odvisna od uvoza hrane, še posebej na področju proizvodnje žit, kjer Slovenija beleži le 60% samooskrbe. Iz tega naslova mora Slovenija v prihodnjih letih še posebej temeljito pristopiti k trajnostnemu povečanju proizvodnje in samooskrbe, kar si je nenazadnje zadala tudi v svojih nedavno sprejetih Izhodiščih za razpravo o prihodnosti Skupne kmetijske politike po letu 2013
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Luče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!