Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.10.2016

pretežno jasno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji in v višjih legah pretežno jasno. Delno se bo zjasnilo tudi drugod po državi. Temperature bodo od 9 do 14, na Primorskem okoli 19 stopinj C.
3°C | 18°C
nedelja, 30.10.2016
7°C | 15°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 12°C
torek, 01.11.2016
1°C | 10°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Ključi gozdarske koče v rokah društva ......


DRUŠTVA

| |
13.02.2014      8:00
A A

Ključi gozdarske koče v rokah društva upokojencevKljuči gozdarske koče v rokah društva upokojencev
Ključi gozdarske koče v rokah društva upokojencev
Deli:

Občina Luče je v rebalansu proračuna za leto 2013 med drugim zagotovila tudi sredstva za odkup gozdarske koče pri jezu na Savinji od dotedanjega lastnika.  Občinsko upravo pa je čakalo še kar nekaj administrativnega dela, saj je bilo potrebno urediti še lastništvo zemljišča, na katerem koča stoji in ki ga je imel v upravljanju ARSO.  

 

Formalnosti glede lastništva so bile urejene konec minulega leta, za uporabo koče pa so se zanimali člani Društva upokojencev Luče. Ker so imeli pripravljen tudi predlog, kakšno vsebino prenesti v leseno kočo, so jim na občini prisluhnili.

 

Nedavno sta tako lučki župan Ciril Rosc in predsednica Društva upokojencev Luče Martina Kladnik podpisala pogodbo o predaji gozdarske koče pri jezu v brezplačno uporabo upokojenskemu društvu. Z manjšo slovesnostjo so bila tako zaključena prizadevanja, da se zanimivemu objektu doda ustrezna vsebina. Pogodba, pri podpisu katere je bil navzoč tudi podpredsednik društva Jakob Zamernik, je sklenjena za pet let z možnostjo podaljšanja.

 

Po podpisu so si skupaj ogledali objekt, tam pa so bili prisotni tudi ostali člani društva in drugi občani, ki so pripravili zabavno druženje. Župan je predsednici Kladnikovi izročil ključ in izrazil prepričanje, da bodo aktivni lučki upokojenci objektu vdahnili novo življenje. V društvu upokojencev nameravajo kočo opremiti z muzejsko zbirko starega orodja in predmetov iz preteklosti.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Luče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!