Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 01.03.2017

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo oblačno, padavine se bodo krepile in zajele vso Slovenijo. V prvem delu noči bo še pihal zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. V drugi polovici noči in zjutraj lahko tudi zagrmi. Ohladilo se bo, meja sneženja se bo zjutraj spustila do nadmorske višine okoli 500 m, ob močnejših padavinah lahko tudi nižje. Prehodno bo zapihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju 7 stopinj C.
4°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 15°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 16h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Vse najboljše, mamice


NOVICE

| |
14.04.2013      21:03
A A

Vse najboljše, mamice


Log - Dragomer, 25. marec 2013 – Učitelji in učenci Osnovne šole Log - Dragomer so v sodelovanju z Občino Log - Dragomer in Kulturno-umetniškim društvom Kosec pripravili prireditev ob materinskem dnevu. Tako kot v preteklih letih je tudi tokrat večnamenska dvorana osnovne šole skoraj pokala po šivih, saj so jo mamice, babice, tete pa tudi drugi obiskovalci napolnili do zadnjega kotička. Ustvarjalci so poskrbeli za zelo dinamično, pestro, skratka odlično prireditev, ki je mamicam pričarala nasmeh na obraz.


Deli:

Prireditev, ki jo tradicionalno pripravi osnovna šola v sodelovanju s KUD Kosec in njegovo Sekcijo za ohranjanje kulturne dediščine in starih običajev, je tako kot vsako leto privabila množico obiskovalcev. Vse mame in dame so člani sekcije, ki deluje v okviru Kosca, razveselili z nageljnom, simbolom slovenstva, ki so ga prejele v želji, da bi praznik preživele karseda lepo. Po tradicionalnem nagovoru Ludvika Rožnika so prireditev odprli prvošolci. Ti so s plesom Račke občinstvo spravili na noge, da je zamigalo skupaj z njimi. "Mamice so tiste, ki so nas devet mesecev pod srcem nosile, nam z ljubeznijo uspavanke pele in čarobnost sveta pokazale," je ljubezen mam opisal eden izmed osnovnošolcev. In tako kot so mame z nežno pesmijo pomirile otroški jok, je tokrat zborček s svojo pesmijo napolnil srca vseh mam. Na prireditvi smo zborček slišali večkrat; na odru so se mu pridružili petošolci na klavirju, flavti in harmoniki, zborovsko petje pa je na kitari spremljala tudi zborovodkinja. 

Za pravo navdušenje v dvorani so poskrbeli drugošolci, ki so na odru zaplesali ob priredbi popularne Psyjeve uspešnice Gangnam Style. Ti so za občinstvo pripravili "Naporen mama style", medtem ko so mame opravljale gospodinjska opravila, očetje pa posedali in brali časopise. Kakšne so mame, pa so z recitacijo občinstvu povedali tudi tretješolci in četrtošolci. Tretješolci pa so za zbrane pripravili še igrico Mama je rekla. 

Za prijeten konec so otroci poskrbeli s pesmijo U-b-o-g-a-j očka in mamico, ki so jo zapeli vsi nastopajoči osnovnošolci. Ob tej priložnosti so se v kulturnem društvu zahvalili vsem nastopajočim in vsem, ki so pomagali izpeljati prireditev. "Zahvaljujemo se ravnateljici Mihaeli Mrzlikar, Občini Log - Dragomer in vsem mentorjem, ki so pomagali pri izvedbi kulturnega programa," je čudovito prireditev sklenila Anica Vengust, predsednica KUD Kosec.


Vesna Erjavec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!