Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bodo padavine od zahoda ponehale, najkasneje v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo. Na severozahodu bo ostalo bolj oblačno, v zahodni in ponekod v severni Sloveniji se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Zapihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
10°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 17°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Veste, zakaj so prestavili znak Lukovica?


NOVICE

| |
14.01.2015      19:52
A A

Veste, zakaj so prestavili znak Lukovica?


Krajevno tablo Lukovica na Barju so konec lanskega leta prestavili za nekaj sto metrov. Razloga za ta ukrep sta dva.


Deli:

Kot nam je pojasnil Matevž Snoj iz Komunalnega podjetja Vrhnika, so v dogovoru z občino znak za naselje, ki označuje vas Lukovica, z občinske meje prestavili bližje k hišam. »Takšna postavitev table na območje, kjer se začne strnjeno naselje, je bolj smiselna, saj znak označuje začetek naselja.« Kljub prestavitvi znaka se meje občine in krajevne meje ne spreminjajo.

Drugi razlog za novo lokacijo znaka pa je, da je bil ta pogosto poškodovan. »Tabla je stala na takšnem mestu, da so jo vozniki pri obračanju zelo pogosto poškodovali,« nam je povedala Tanja Krušič iz občinske uprave. Zviti znak je posnela tudi kamera Googlovega vozila Street View.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!