Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 11h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Vandali nadaljujejo svoje delo


NOVICE

| |
26.12.2013      20:29
A A

Vandali nadaljujejo svoje delo


Potem ko je občina pred 1. novembrom prepleskala stene, ki so jih na dragomerškem pokopališču s spreji in barvami popackali neznanci, je bilo pokopališče v Dragomerju spet na udaru. Vandali niso prizanesli niti osnovni šoli.


Deli:

Vandalizem v občini je hud problem, nas je opozorila ravnateljica Mihaela Mrzlikar. Z njo se strinja tudi župan Mladen Sumina, ki nam je povedal, da vandali najpogosteje uničujejo imetje na bolj osamljenih krajih; najpogostejše tarče so obe občinski pokopališči in osnovna šola. Tam so vandali naredili že kar nekaj škode. "V okolici šole razbijajo, uničujejo žaluzije in druge stvari, pišejo po stenah, lomijo, popivajo in kadijo," je stanje opisala Mrzlikarjeva. Dodala je, da so dogodke prijavili tudi vrhniški policiji. Tam so nam potrdili, da so obravnavali že več primerov vandalizma. Policisti v okviru stalnih nalog nadzirajo bolj izpostavljena mesta, v primeru vandalizma pa so v okviru opravljanja postopkov z mladoletniki v okolici šole opravili pogovore, so pojasnili na vrhniški policijski postaji. Ob tem so dodali, da pri dejanju niso zasačili še nikogar. Župan zaradi vse več vandalizma prosi občane, naj bodo oprezni, priče pa prosi, naj o dogodkih obvestijo občino oziroma policijo.

 

Mladostniki hodijo po strehi šole

Ravnateljica nam je še zaskrbljeno povedala, da se je v zadnjih mesecih že večkrat zgodilo, da so mladostniki hodili po strehi šole. Kot je dodala, so ta dejanja z več ukrepi poskušali preprečiti, a jim ni povsem uspelo. Mrzlikarjeva je opozorila, da je takšno početje neodgovorno in zelo nevarno, zlasti v zimskem času, ko je streha spolzka in lahko mladim zdrsne. Naj ob tem spomnimo, da se je pred več leti takšno početje končalo tragično.

 

V. E.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!