Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 14 stopinj C.
13°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
17°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 28.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

V načrtu modernizacija dveh cest


NOVICE

| |
26.04.2016      20:41
A A

V načrtu modernizacija dveh cest


Gradbeni stroji naj bi še letos začeli ropotati na Poti za stan in Rimski cesti. Obnova slednje bo nekoliko bolj zahtevna, najprej naj bi izdelali projekt ter šele nato zakopali lopate.


Deli:

Investicijsko-vzdrževalna dela na Poti za stan, s katerimi je občina začela že v lanskem letu, se bodo letos nadaljevala. Začetek del je bil načrtovan v pomladnih mesecih, a bodo z obnovo začeli nekoliko kasneje. »Z deli bi že začeli, vendar smo se z občani, ki bi jih ta naša gradnja prizadela, dogovorili, da jo bomo prestavili za nekaj mesecev. Tako ne bomo škodovali gospodarstvu na tem območju plus še komu, ki bi zato trpel,« nam je povedal župan Stanovnik. Dodal je, da je v letošnji proračun uvrščena tudi prenova Rimske ceste med cesto Ob potoku in križiščem z regionalno cesto. Zaradi zahtevnosti odseka naj bi najprej izdelali projekt, pravi župan: »Rimska cesta je precej zapleten projekt, ker je os tako nesrečno speljana med hišami, da rabi zelo pozorno načrtovanje.« Zaupal nam je, da bo ob cestišče možno umestiti tudi koridor za pešce: »Mislim, da je treba to cesto začeti reševati, sploh zato, ker tam ni načrtovana kanalizacija in nismo vezani nanjo. Zato želimo ta projekt čim prej speljati.« Po njegovih ocenah bi z deli morali začeti že v letošnjem letu. »Verjamem, da bomo skupen jezik, ko bomo odkupovali zemljišča, našli tudi z ljudmi, s katerim – moram reči – zelo dobro sodelujemo,« je zaključil Miran Stanovnik.

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!