Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo na jugozahodu zmerno do pretežno oblačno, drugod delno do pretežno jasno. Zjutraj bo po nekaterih nižinah nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -3, na Primorskem do 6 stopinj C.
-2°C | 4°C
torek, 05.12.2016
-2°C | 4°C
sreda, 06.12.2016
-2°C | 6°C
četrtek, 07.12.2016
-2°C | 4°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Uvoz Pod gradom razsvetljuje solarna svetilka


NOVICE

| |
15.08.2016      12:10
A A

Uvoz Pod gradom razsvetljuje solarna svetilka


Občina Log – Dragomer je na Lukovici postavila novo svetilko javne razsvetljave, ki jo napaja sončna energija.


Deli:

Gre za tretjo takšno svetilko, ki je v primerjavi s tistima, postavljenima pred nekaj leti, bistveno bolj moderna, ima pa tudi boljši akumulator. S postavitvijo te svetilke so na občini sledili tehnološkim in okoljevarstvenim trendom. Okolju prijazno led svetilko so postavili v bližino križišča regionalne in ceste Pod gradom ter z njo rešili problematiko osvetlitve tam. Kot so nam zaupali, bodo spremljali njeno delovanje in če se bo izkazalo, da je postavitev takšne svetilke dobra rešitev, bi na ta način v prihodnje lahko reševali tudi ostale kritične točke v občini, kjer postavitev klasične svetilke javne razsvetljave ni najboljša rešitev. Takšna svetilka ima v primerjavi s prej omenjeno kar nekaj prednosti, med njimi so enostavna postavitev, ki ne zahteva pridobivanja služnosti, polaganja cevi v zemljo, te svetilke so nizkoenergetske, nudijo prijaznejšo svetlobo, napajajo pa se z obnovljivimi viri energije.

 

V. L.  

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!