Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.10.2016

pretežno jasno
Do večera bo dež povsod ponehal in ponoči se bo zjasnilo. Po nižinah v notranjosti Slovenije bo nastala megla. Šibka burja na Primorskem bo ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, v alpskih dolinah do -4, ob morju okoli 8 stopinj C.
3°C | 14°C
sobota, 22.10.2016
3°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 12°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 19°C
torek, 25.10.2016
12°C | 18°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Uvoz Pod gradom razsvetljuje solarna svetilka


NOVICE

| |
15.08.2016      12:10
A A

Uvoz Pod gradom razsvetljuje solarna svetilka


Občina Log – Dragomer je na Lukovici postavila novo svetilko javne razsvetljave, ki jo napaja sončna energija.


Deli:

Gre za tretjo takšno svetilko, ki je v primerjavi s tistima, postavljenima pred nekaj leti, bistveno bolj moderna, ima pa tudi boljši akumulator. S postavitvijo te svetilke so na občini sledili tehnološkim in okoljevarstvenim trendom. Okolju prijazno led svetilko so postavili v bližino križišča regionalne in ceste Pod gradom ter z njo rešili problematiko osvetlitve tam. Kot so nam zaupali, bodo spremljali njeno delovanje in če se bo izkazalo, da je postavitev takšne svetilke dobra rešitev, bi na ta način v prihodnje lahko reševali tudi ostale kritične točke v občini, kjer postavitev klasične svetilke javne razsvetljave ni najboljša rešitev. Takšna svetilka ima v primerjavi s prej omenjeno kar nekaj prednosti, med njimi so enostavna postavitev, ki ne zahteva pridobivanja služnosti, polaganja cevi v zemljo, te svetilke so nizkoenergetske, nudijo prijaznejšo svetlobo, napajajo pa se z obnovljivimi viri energije.

 

V. L.  

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!