Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.02.2017

delno oblačno
Dopoldne se bo zjasnilo in popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 12 stopinj C.
0°C | 14°C
torek, 21.02.2017
0°C | 10°C
sreda, 22.02.2017
1°C | 12°C
četrtek, 23.02.2017
6°C | 12°C
petek, 24.02.2017
8°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.2.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Uvoz Pod gradom razsvetljuje solarna svetilka


NOVICE

| |
15.08.2016      12:10
A A

Uvoz Pod gradom razsvetljuje solarna svetilka


Občina Log – Dragomer je na Lukovici postavila novo svetilko javne razsvetljave, ki jo napaja sončna energija.


Deli:

Gre za tretjo takšno svetilko, ki je v primerjavi s tistima, postavljenima pred nekaj leti, bistveno bolj moderna, ima pa tudi boljši akumulator. S postavitvijo te svetilke so na občini sledili tehnološkim in okoljevarstvenim trendom. Okolju prijazno led svetilko so postavili v bližino križišča regionalne in ceste Pod gradom ter z njo rešili problematiko osvetlitve tam. Kot so nam zaupali, bodo spremljali njeno delovanje in če se bo izkazalo, da je postavitev takšne svetilke dobra rešitev, bi na ta način v prihodnje lahko reševali tudi ostale kritične točke v občini, kjer postavitev klasične svetilke javne razsvetljave ni najboljša rešitev. Takšna svetilka ima v primerjavi s prej omenjeno kar nekaj prednosti, med njimi so enostavna postavitev, ki ne zahteva pridobivanja služnosti, polaganja cevi v zemljo, te svetilke so nizkoenergetske, nudijo prijaznejšo svetlobo, napajajo pa se z obnovljivimi viri energije.

 

V. L.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!