Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 10.12.2016

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ob morju bo lahko občasno nizka oblačnost, po nižinah v notranjosti bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, ob morju in v višjih legah od 2 do 7 stopinj.
-4°C | 7°C
nedelja, 11.12.2016
-3°C | 7°C
ponedeljek, 12.12.2016
1°C | 7°C
torek, 13.12.2016
0°C | 2°C
sreda, 14.12.2016
-1°C | 8°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
7°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Ustreljen muc v Dragomerju


KRONIKA

| |
09.02.2016      21:15
A A

Ustreljen muc v DragomerjuDeli:
V nedeljo, 31. januarja, je v Dragomerju nekdo z zračno puško ustrelil našega mucka. Prestrelil mu je črevesje, zato mu ga je veterinar ob operaciji odstranil precejšen del. Plačati smo morali veterinarsko oskrbo, poleg tega pa odslej zelo skrbno paziti nanj in ga zelo nadzorovano hraniti, zaradi česar je naše življenje seveda veliko bolj zapleteno. Vprašanje je, ali bo sploh še živel. Muc v naši družini predstavlja prvo izkušnjo sobivanja z živaljo. Ker se zavedamo, da lahko, ker se del dneva giblje tudi izven hiše, predstavlja grožnjo za druge živali in posredno tudi ljudi v naši okolici, smo ga cepili proti kužnim boleznim, bil je kastriran in nosil je ovratnico proti bolham. Žal ga ne moremo voditi na povodcu na sprehod in od tu naprej bolj odgovorno, kot smo, ne moremo ravnati. Razen seveda, če ga imamo ves čas zaprtega v hiši. Če torej tehtam med tem, ali bo maček, ki je po naravi samosvoja divja žival, lahko užival svobodo gibanja zunaj hiše, s tem pa tvegam nejevoljo bližnjega ali daljnega soseda, ki mu obisk našega muca na njegovem vrtu morda ne bo po volji, ali bi raje imela – kot pravijo v zavetiščih – "mačka za izključno notranje bivanje", še vedno upam, da v našem kraju živijo večinoma razumni ljudje in se bodo "svobodni" mački spretno izogibali vrtov, dvorišč ali strelsko ustrezne bližine tistih, ki se zaradi takšnih dejanj, k tej večini (še) ne morejo prištevati.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!