Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
4°C | 10°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tudi vrtec v Dragomerju ogreva plin


NOVICE

| |
17.11.2015      9:36
A A

Tudi vrtec v Dragomerju ogreva plin


Potem ko so na okolju bolj prijazen ogrevalni energent poleti priključili osnovno šolo, se od jeseni na zemeljski plin ogreva tudi vrtec v Dragomeru. Še v letošnji zimski sezoni pa naj bi s plinom začeli ogrevati tudi občinsko stavbo.


Deli:

Od letošnje jeseni dalje dve javni stavbi v občini Log - Dragomer ogreva okolju bolj prijazen energent. Najprej so med poletnimi počitnicami na zemeljski plin priključili šolsko kotlovnico. Dela je za 51 tisočakov izvedel TAMES s Ptuja. »Postavljen je bil nov zalogovnik za toplo vodo, zamenjan je bil gorilnik na obstoječi peči ter dodana kotla z močjo 100 kW oziroma 50 kW,« so nam pojasnili na občini, kjer so dodali, da so bili zamenjani ventili, na plin je bila priključena kuhinja, v ceno pa je vključen tudi monitoring in mehčanje vode. Projekt je bil polovično sofinanciran iz programa LAS Barje z zaledjem, še štiri tisočake pa je občinski upravi uspelo pridobiti s prijavo na razpis Energetike Ljubljana. Priključitev dragomerskega vrtca na zemeljski plin je bila občutno cenejša, investicija pa manj obsežna. Kot nam je pojasnil Martin Martinčič iz občinske uprave, je izbrani izvajalec Akvaing, d. o. o., dela izvedel za dobrih 15 tisočakov. Med drugim je bilo potrebno zamenjati gorilnik, pripraviti inštalacije in razvod plina, vgrajena je bila nova avtomatika ter urejen dimniški priključek z dimnikom. Vrtec na Logu bodo še naprej ogrevali z utekočinjenim plinom, občinsko stavbo pa naj bi še letos prav tako priključili na zemeljski plin. Občina naj bi s priključitvijo obeh javnih stavb na nov energent precej privarčevala. Kakšni bodo prihranki, pa naj bi bilo znano prihodnje leto.

 

V. Lovrenčič
Foto: V. L.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!