Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Dopoldne bo povečini oblačno, na jugovzhodu bodo sprva možne rahle padavine. Popoldne se bo delno razjasnilo. Več oblačnosti bo predvsem v južni in jugozahodni Sloveniji.
-2°C | 4°C
torek, 06.12.2016
-1°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 7°C
petek, 09.12.2016
-2°C | 3°C
Opozorila
Ponedeljek, 5.12.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Telekom je začel z gradnjo optičnega omrežja...


NOVICE

| |
24.02.2016      10:09
A A

Telekom je začel z gradnjo optičnega omrežja


Celotno območje občine Log - Dragomer naj bi bilo v prihodnje pokrito z zmogljivejšim optičnim omrežjem. Telekom Slovenije je že začel s posodobitvami. Optiko naj bi dobili vsi, a le če ne bo težav s pridobivanjem služnosti.


Deli:

Največji slovenski telekomunikacijski operater bo po nekaj letih premora nadgradil še širokopasovno omrežje na Logu in delu Lukovice. Kot nam je pojasnil župan Miran Stanovnik, sta Dragomer in del Lukovice zelo dobro pokrita z optiko, ki je bila zgrajena leta 2007, ostali deli občine pa so v tem smislu podhranjeni. Optiko oziroma bistveno hitrejše širokopasovne storitve, kot jih omogoča bakreno omrežje, naj bi po novem imele vse hiše v občini. »Občina Log - Dragomer je uvrščena kot prvi projekt investicij s področja optičnega omrežja v Sloveniji. To je nadaljevanje res dobro začetega sodelovanja s Telekomom Slovenije, ki nam uresničuje dolgoletne želje, ki pa so danes v okolju, v katerem živimo, že nuja,« nam je zaupal župan. Dodal je, da naj bi pokritost celotne občine s sodobno optično povezavo prinesla možnosti za napredek, saj to omrežje zagotavlja izjemno zanesljivo, hitro in varno uporabo širokopasovnih storitev, kot so internet, internetna telefonija in televizija. Z optiko naj bi pokrili območje celotne občine, zaplete pa se lahko, če operaterju ne bi uspelo pridobiti služnosti. Pri pridobivanju soglasij Telekom upa na pomoč občine. »Morda nas čaka še kakšno pridobivanje služnosti, pri tem pa računamo na močno sodelovanje občanov, za katere verjamem, da bodo v tem projektu prepoznali velik pomen za občino,« še pravi Stanovnik.  


V. L.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!