Športna dejavnost v Društvu upokojencev ......

| |
04.07.2013      11:36

Športna dejavnost v Društvu upokojencev Dragomer - Lukovica

V društvu upokojencev je najbolj zaživela balinarska sekcija. Odkar smo ustanovili tudi žensko ekipo, se lahko pohvalimo z novimi uspehi. Treningi so zaznamovani z družabnostjo, številčnostjo udeležbe pa tudi resnostjo. Balinarsko sekcijo je po dogovoru s predsednikom društva upokojencev prevzel Branko Šefran, ki med drugim sestavlja moške in ženske ekipe za tekmovanja med upokojenci.

Uspeh balinark v Loški dolini

Leto 2013 smo začeli zelo uspešno. Na izbirnem tekmovanju notranjske regije v Logatcu, ki je potekalo 6. maja, je naša ženska ekipa med osmimi konkurenčnimi ekipami zasedla drugo mesto in se uvrstila na tekmovanje osrednje slovenske zveze društev upokojencev. To je potekalo 22. maja na pokritem balinišču v Šiški. Sodelovalo je osem izbranih ekip, med njimi tudi večkratne prvakinje iz Šiške, ki pa so v polfinalu morale priznati premoč našim tekmovalkam (rezultat je bil 5 : 1). Naša ekipa je nato v finalu izgubila proti ekipi Most, in sicer s tesnim rezultatom 5 : 6, tako da je na koncu zasedla odlično drugo mesto. Moška ekipa pa se na to tekmovanje ni uvrstila.

Domači balinarski turnir moških in ženskih ekip notranjske regije, ki smo ga priredili v počastitev občinskega praznika in ob 36. obletnici ustanovitve DU Dragomer - Lukovica, smo izvedli 15. maja na balinišču v Dragomerju. Sodelovalo je 16 ekip, tudi štiri ekipe našega društva, dve moški in dve ženski. Turnir je z metom balinčka slovesno odprl župan Mladen Sumina, kroglo pa je približal najstarejši član naših balinarjev in soustanovitelj DU Dragomer - Lukovica, g. Živko Šajkič. Dekleta so na turnirju osvojila kar dva pokala, moški pa enega.

Sočasno je bila v občinski sobi na ogled razstava ročnih del, na kateri so lahko svoja dela prikazali vsi občani. Pri razstavi so sodelovali: Branka Kastelic (slike), Tone Škrlj (slike), Marija Pezdir (pletenine), Vlado Mederal (rezbarjenje v lesu), Jože Sevšek (lovske preže).

Pohvaliti je treba naše organizatorje, ki so v sodelovanju z balinarskim društvom Dragomer pripomogli k uspešni izvedbi turnirja. Družabnost in gostoljubnost, ki so ju pokazali naše članice in člani, so sodelujoče ekipe iskreno pohvalile, kar nas dodatno obvezuje, da to tradicionalno prireditev ohranimo in še nadgradimo. Vsem sponzorjem, ki so nam finančno in materialno pomagali, se iskreno zahvaljujemo.

Skratka, balinarke in balinarji DU Dragomer - Lukovica imajo za seboj dva zelo naporna meseca. Poleg treningov in rednega tekmovanja v medobčinski ligi, kjer zastopajo ekipi BŠD Dragomer 1 in BŠD Dragomer 2, so vabila na turnirje kar deževala. 31. maja smo se z žensko ekipo udeležili turnirja upokojenk na Igu (to je bil edini turnir, s katerega naše igralke niso prinesle nobenega priznanja). 7. junija pa smo z moško in žensko ekipo sodelovali na memorialnem turnirju Ivana Švelca v Cerknici. Na turnirju v Loški dolini 11. junija smo sodelovali z obema ekipama, uspešna pa so bila spet naša dekleta, ki so se domov vrnila s pokalom. Moško čast je rešil Branko Šefran, ki je zmagal v tekmovanju bližanja.

Zadnji turnir, ki so se ga udeležila naša dekleta, je potekal pri sosedih, na igriščih Radne na Brezovici. Tudi s tega tekmovanja, na katerem je sodelovalo kar 12 ekip, so se vrnile s pokalom. Za balinarsko sekcijo pa se tekmovanja še niso končala; turnirji se bodo nadaljevali v Polhovem Gradcu, Notranjih Goricah in drugje. Poleg tekmovanj pri društvih upokojencev notranjske regije pa naše upokojenke in upokojenci uspešno sodelujejo v letni in zimski ligi starejših za balinarsko društvo Dragomer.