Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.01.2017

pretežno jasno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, prehodno se bo nekoliko pooblačilo tudi v višjih legah in na Primorskem. Tam se bo burja nekoliko okrepila. Ponekod na jugu bo občasno lahko naletaval sneg. Najnižje jutranje temperature bodo od -12 do -6, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-7°C | -1°C
četrtek, 26.01.2017
-7°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-7°C | 0°C
sobota, 28.01.2017
-9°C | 4°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-7°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

PD REGA na Snežniku


ŠPORT

| |
13.11.2012      16:52
A A

PD REGA na Snežniku


Člani PD REGA smo se z avtobusom odpeljali do zaselka Mašun (1025 m), kjer se je začel naš pohod. Pri nas je bilo oblačno, tam pa nas je pričakalo lepo sončno vreme. Krenili smo po makadamski cesti in kmalu zavili desno v gozd. Sledili smo markacijam, ki jih je kar veliko, a so mnoge že slabe, pot ni zelo uhojena, pa še suho listje in veje ležijo na njej, zato smo morali biti precej pozorni.


Deli:

Do vrha so trije vzponi. Dva vzpona potekata po gozdni poti, zadnji vzpon, ki je najbolj strm in dolg, pa poteka po ozki stezi med nizkimi borovci. Vmes smo imeli več krajših postankov, vzeli smo si tudi čas za malico in počitek. Pod vrhom smo občutili burjo in pripodila se je tudi  megla. Po štirih urah in pol hoje smo prišli do1796 mvisokega Snežnika, ki kraljuje nad Notranjsko. Čeprav je burja malo razkadila meglo, razgleda razen na okoliške hribe ni bilo. Če pa je lepo vreme, ponuja Snežnik razgled po večjem delu domovine, po Istri, Kvarnerskem in Tržaškem zalivu.

V koči Draga Karolina smo se malo okrepčali in potem nadaljevali pod navzdol po kamniti stezi skozi gosto rušje. Prišli smo do ravninice z opozorilno tablo »Botanični rezervat«, ki pove, da je območje od tu do vrha zavarovano. Od tam smo deloma po cesti, deloma po gozdni poti  prispeli do koče na Sviščakih. Po krajšem postanku smo se z avtobusom odpeljali domov. Prvo vodenje sta zelo uspešno opravila naša nova vodnika, Aleš kot vodja in Jože kot pomočnik. Pohod je v celoti uspel. Vreme nam je bilo naklonjeno, tudi številčno nas je bilo veliko, kar 26, od tega 5 mladih pohodnikov, ki jih vidite na fotografiji.

Joži Trček
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!