Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Služnost za kanalizacijo


SOSED SOSEDU

| |
11.12.2012      9:05
A A

Služnost za kanalizacijoDeli:

Komentar na članek »Občini manjka še 23 kanalizacijskih služnosti«,

399. številka Našega časopisa, z dne 26. novembra 2012, str. 35


Na zboru občanov dne 5. 12. 2012 in v okviru 1. točke dnevnega reda »Obravnava proračuna Občine Log - Dragomer za leto 2013« je bila predstavljena tudi problematika izgradnje manjkajoče kanalizacije na Logu, ki je opisana v Našem časopisu št. 399, na 35. strani. Izgradnja je podprta tudi z evropskimi sredstvi, vendar je velika nevarnost, da jih občina izgubi.

Zakaj?

Za izgradnjo je treba od lastnikov parcel, po katerih bo speljana kanalizacija, pridobiti služnosti. Ljudje so zainteresirani, da se kanalizacija uredi. Toda, kot je videti, vsi ne želijo, da bi projekt uspel ... Zataknilo se je pri lastniku parcele 1332/2 k. o. Log, gospodu Novaku, ki služnosti prek te parcele preprosto ne da za nobeno ceno! Poskušali smo ugotoviti, kaj bi ga lahko motilo, da je ne zagotovi. Skozi travnik je sicer že speljan del kanalizacije, vendar ne od vseh hiš. Zato bi bilo nujno, da se teren odkoplje in da se izdelajo priključki. Upamo, da bo g. Novak javnosti pojasnil svoje stališče.

Obstaja druga trasa; ta vodi po parceli št. 2025/7 k. o. Log, ki je znana tudi pod imenom Rimska cesta (njen del), meri 265 kvadratnih metrov in je v občinski lasti. Tam je g. Novak postavil različne objekte, po našem mnenju brez dovoljenja Občine Vrhnika (to so hlev, hiša in silos, del pa se uporablja kot dvorišče). Ali bo prevladala javna korist, je zdaj odvisno od občinskega sveta in župana Občine Log - Dragomer.

 

Rada Arsenijević
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!