Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
3°C | 19°C
torek, 01.05.2017
6°C | 20°C
sreda, 02.05.2017
8°C | 18°C
četrtek, 03.05.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Služnost za kanalizacijo


SOSED SOSEDU

| |
11.12.2012      9:05
A A

Služnost za kanalizacijoDeli:

Komentar na članek »Občini manjka še 23 kanalizacijskih služnosti«,

399. številka Našega časopisa, z dne 26. novembra 2012, str. 35


Na zboru občanov dne 5. 12. 2012 in v okviru 1. točke dnevnega reda »Obravnava proračuna Občine Log - Dragomer za leto 2013« je bila predstavljena tudi problematika izgradnje manjkajoče kanalizacije na Logu, ki je opisana v Našem časopisu št. 399, na 35. strani. Izgradnja je podprta tudi z evropskimi sredstvi, vendar je velika nevarnost, da jih občina izgubi.

Zakaj?

Za izgradnjo je treba od lastnikov parcel, po katerih bo speljana kanalizacija, pridobiti služnosti. Ljudje so zainteresirani, da se kanalizacija uredi. Toda, kot je videti, vsi ne želijo, da bi projekt uspel ... Zataknilo se je pri lastniku parcele 1332/2 k. o. Log, gospodu Novaku, ki služnosti prek te parcele preprosto ne da za nobeno ceno! Poskušali smo ugotoviti, kaj bi ga lahko motilo, da je ne zagotovi. Skozi travnik je sicer že speljan del kanalizacije, vendar ne od vseh hiš. Zato bi bilo nujno, da se teren odkoplje in da se izdelajo priključki. Upamo, da bo g. Novak javnosti pojasnil svoje stališče.

Obstaja druga trasa; ta vodi po parceli št. 2025/7 k. o. Log, ki je znana tudi pod imenom Rimska cesta (njen del), meri 265 kvadratnih metrov in je v občinski lasti. Tam je g. Novak postavil različne objekte, po našem mnenju brez dovoljenja Občine Vrhnika (to so hlev, hiša in silos, del pa se uporablja kot dvorišče). Ali bo prevladala javna korist, je zdaj odvisno od občinskega sveta in župana Občine Log - Dragomer.

 

Rada Arsenijević
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!