Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

delno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Popoldne bodo v notranjosti Slovenije krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 21°C
torek, 02.05.2017
9°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pobuda za ustanovitev dnevnega centra za ......


SOSED SOSEDU

| |
14.12.2015      10:36
A A

Pobuda za ustanovitev dnevnega centra za starejše občane Dragomera in LukoviceDeli:

Društvo upokojencev Dragomera in Lukovice je na svoji redni seji 3. novembra razpravljalo o problematiki starejših in medgeneracijskem sodelovanju v Dragomeru in Lukovici. Kot je znano, je ta problem že dalj časa prisoten in vedno težji za naše občane, zato je nujno, da v tej smeri nekaj naredimo. Kaj pomeni dnevni center, lahko vidimo v mnogih drugih krajih, kjer to že imajo. V njih preživijo dan mnogi starejši, osamljeni in tudi tisti, ki potrebujejo  dnevno varstvo; se družijo in  si krajšajo dneve ob raznih delavnicah, igrah in srečanjih z mlajšimi. O takem centru so se pogovarjali že v mandatu bivšega župana, vendar do tega ni prišlo zaradi bližanja novih županskih volitev. Predvideni kraj gradnje objekta – v bližini šole – za občane Dragomera in Lukovice ne bi bil primeren, saj je za starejše občane teh dveh naselij preveč oddaljen. Smotrno pa bi bilo urediti tak center ob domu krajanov Dragomer, kjer bi lahko uredili manjši prizidek. Menimo, da bi bilo dobro prestaviti balinišče za zgradbo doma krajanov (občino) na sedanje teniško igrišče, saj menimo, da tukaj treh teniških igrišč ne potrebujemo. S to spremembo bi se sprostil prostor za manjši prizidek in nove parkirne prostore, ki jih nujno potrebujemo. Prepričani smo, da boste o tem predlogu razpravljali in razumeli stisko starejših občanov, ki postaja vedno večji in pereč problem.


Za DU Dragomer - Lukovica predsednik Jože Sevšek

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!