Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.10.2016

pretežno oblačno
Dopoldne bo oblačno in deževno. Meja sneženja bo v južni Sloveniji nad 1400 m nadmorske višine, drugod pa med 800 in 1200 m. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Popoldne bodo padavine slabele in do večera povsod ponehale. Od zahoda se bo začelo jasniti. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 stopinj.
7°C | 9°C
sobota, 22.10.2016
3°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 12°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 19°C
torek, 25.10.2016
12°C | 18°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

PD Rega na Krimu


SOSED SOSEDU

| |
16.03.2016      18:21
A A

PD Rega na KrimuDeli:

V nedeljo, 21. februarja, smo se odpravili na 1107 m visoki Krim, ki je zaradi svoje lokacije in oblike ena najbolj prepoznavnih gor v okolici Ljubljanske kotline. Vrh je bil od leta 1971 pa vse do leta 1991 zaprt za javnost, ker je JLA na njem postavila radijski center. 

Na Krim vodi več dobro označenih poti. Vodnik Jože je izbral pot iz zaselka Planinca, ki nas je najprej vodila mimo cerkve sv. Tomaža, ki se prvič omenja v 14. stoletju, zgraditi pa naj bi jo dal ižanski grof v zahvalo, ker se je na lovu čudežno rešil pred medvedom. Med potjo sta se nam pridružila dva naša člana iz Borovnice. Po dobri uri in pol hoje po deloma strmi deloma položni gozdni poti smo prispeli na vrh. Pogled na s soncem obsijan in v snežno belino odet Krim je bil enkraten. Imeli smo lep razgled na Karavanke, Kamniško-Savinjske Alpe in Ljubljansko barje. Zaradi vetra smo se hitro umaknili v prijetno toplo kočo, kjer smo si vzeli čas za počitek in malico. Po daljšem postanku smo se po isti poti vrnili do našega izhodišča.

Preživeli smo lep in prijeten planinski dan.

J. Trček

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!