Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

delno oblačno
Ponoči se bo jasnilo in jutro bo precej jasno, nekaj več oblačnosti je lahko v severovzhodni Sloveniji. Temperature bodo med 6 in 12 stopinj C.
10°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
13°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Obvestilo občanom – podpisnikom pripomb na ......


SOSED SOSEDU

| |
18.03.2016      10:46
A A

Obvestilo občanom – podpisnikom pripomb na predlog proračuna 2016Deli:

Občinski svetniki občine Log Dragomer so na redni seji 24. februarja 2016 z večino glasov sprejeli obračunski proračun za leto 2016. Pripomb občanov razen malenkosti niso upoštevali, ob zagotavljanju, da so sredstva za čistilno napravo in kanalizacijo preskrbljena.

Veliko število občanov je podalo pisni predlog – peticijo za spremembo občinskega proračuna za leto 2016. Predlagali so varčevalni proračun, ki bi zagotovil čim večja občinska sredstva potrebna za izgradnjo kanalizacije in čistilne naprave. V preteklem obdobju smo namreč zamudili možnost, da pridobimo evropska kohezijska sredstva. Torej obstaja velika verjetnost, da bo potrebno izvesti investicijo z večjim deležem sredstev občanov, tega pa ne bo zmogel vsak. V kolikor zagotovila občinskih svetnikov držijo, bodo stroški kanalizacije in čistilne naprave občanom v večinskem deležu prihranjeni. V primeru, da temu ne bo tako, bodo občinski svetniki nosili odgovornost do svojih občanov, katerih predstavniki so.

Mnenja občinskih svetnikov in občanov niso usklajena in so si celo nasprotna. Do takšnih situacij prihaja tudi zaradi premajhne medsebojne komunikacije in razprave o odprtih vprašanjih. Z željo, da bi se takim situacijam v prihodnje ognili, smo predlagali mesečno srečevanje občanov z občinskimi svetniki, kjer bi sproti vsi skupaj reševali odprte situacije v občini. S tem se je strinjal tudi župan, kar je razvidno iz obojestransko podpisanega dogovora. Za v bodoče smo enako predlagali uvedbo participativnega občinskega proračuna z vključevanjem čim večjega števila občanov, ki soodločajo o porabi občinskih sredstev kot tudi o svojem življenju.

Simon Perko, Dragomer
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!