Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-4°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | -1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Z gasilskega tekmovanja na poroko


PROSTOVOLJSTVO

| |
10.06.2016      9:28
A A

Z gasilskega tekmovanja na poroko


Mesec maj je vsako leto po svoje zanimiv. Vedno se začne s kresom in se nadaljuje z mnogimi družabnimi in tekmovalnimi dogodki.


Deli:

Kres je eden tistih dogodkov v letu, ki zbere celotno vas na enem mestu. Tako smo v soboto, 30. aprila, na že znani lokacij prižgali kres. Skupno druženje se je zaključilo v zgodnjih urah naslednjega dne. Gasilci smo skrbeli, da je bil kres pod nadzorom. Nekaj dni kasneje, 4. maja, smo dobili poziv: »Pot za Stan – v gozdu za hišo se močno kadi.« Ob prihodu na kraj dogodka smo ugotovili, da je občan kuril veje na svojem vrtu in se je zgolj močno kadilo. 
ZD Vrhnika je v četrtek, 12. maja, organiziral dan zdravja, ko so se predstavili tudi naši gasilci bolničarji. Pokazali so temeljne postopke oživljanja (TPO) in uporabo defibrilatorja. Sobota, 14. maja, je bila za mnoge velik dan, saj se je odvijalo 15. člansko tekmovanje za pokal PGD Drenov Grič - Lesno Brdo. Moška članska A-ekipa je zasedla četrto mesto, ženska članska B-ekipa pa prvo mesto. Ta dan pa je bil poseben tudi za članico našega gasilskega društva. Andreja Kavčnik in Damjan Gutnik sta si obljubila večno zvestobo, gasilci pa smo jima malce popestrili dan. V sodelovanju s PGD Log smo jima pripravili "špalir". Zadovoljni nasmeški na obrazih mladoporočencev so nam povedali, da smo odlično opravili svojo nalogo.

Gasilski reli, ki ga je organizirala GZ Brezovica, je potekal v nedeljo, 22. maja. Udeležili smo se ga z dvema voziloma. V GVM-1 je bilo sedem članov posadke, v GVC 16/25 pa trije. Ekipa v vozilu GVM-1 je dosegla deseto mesto, ekipa v GVC 16/25 pa osmo. V soboto, 28. maja, je bil dan občine, zato smo pospravili naš gasilski dom in oprali naš vozni park. Obiskalo nas je tudi nekaj radovednih otrok, ki smo jim pokazali našo opremo.

Čestitamo vsem našim gasilcem, ki so na tekmovanjih zastopali naše društvo. Posebne čestitke gredo članicam B za osvojeno prvo mesto na Drenovem Griču. Vse najlepše želje in čestitke gredo tudi mladoporočencema. Na njuni skupni poti jima želimo veliko srečnih in nepozabnih trenutkov.

 

Z gasilskim pozdravom, na pomoč!

PGD Dragomer - Lukovica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!