Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 7h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Manj odpadkov, manj prostovoljcev


PROSTOVOLJSTVO

| |
19.05.2016      12:49
A A

Manj odpadkov, manj prostovoljcev


Log - Dragomer, 16. april – Krajani Lukovice, Loga in Dragomerja so ponovno zavihali rokave in se pridružili tradicionalni spomladanski čistilni akciji. Kot so nam povedali prostovoljci na terenu, se količina odpadkov v naravi iz leta v leto zmanjšuje, kljub temu pa bi bili veseli kakšnega dodatnega para pridnih rok.


Deli:

Občina Log – Dragomer je znova organizirala tradicionalno spomladansko čistilno akcijo, ki sta jo ponovno odlično koordinirala Blaž Rupnik in Marjan Trček. Koordinatorja sta skupinam prostovoljcev, ki so se že zgodaj dopoldan zbrali pred gasilskim domom v Dragomerju in v športnem parku na Logu, razdelila vreče za koristne in nekoristne odpadke, jih opremila z rokavicami, jim povedala, kako bo potekala čistilna akcija ter jim dodelila območja čiščenja. Udeležba je bila tako kot že lani nekoliko slabša, ponovno pa smo na terenu opazili prostovoljce, ki se akciji pridružijo vsako leto. Tudi letos je organizatorjem šlo na roko prijetno vreme, ki so ga prostovoljci izkoristili za preživljanje časa v naravi ter tako združili prijetno s koristnim. Odpadke so odstranjevali praktično na celotnem območju občine, čistili so območja ob prometnicah, na javnih površinah, sprehajalnih in kolesarskih poteh, zelenicah ter se podali na rob travnika in v gozd.
ePridne roke prostovoljcev so hitro napolnile vreče z odpadki. Teh je, kot smo izvedeli, v naravi vsako leto manj, k čemur zagotovo pripomorejo vsakoletne čistilne akcije. Medtem ko so prostovoljci leta 2010 iz okolja odstranili skoraj šest ton odpadkov, je bila ta številka letos več kot desetkrat nižja. V Komunalnem podjetju Vrhnika so nam pojasnili, da so prostovoljci letos iz narave odstranili pol tone odpadkov. Največ lesa, in sicer 200 kg, 100 kg izrabljenih avtomobilskih gum, 100 kg mešane embalaže in prav tako 100 kg mešanih komunalnih odpadkov. Na terenu smo izvedeli, da je odpadkov v naselju malo, več dela so imeli prostovoljci ob regionalni cesti, kjer odpadke iz svojih jeklenih konjičkov odmetavajo vozniki, a je tudi tu stanje precej boljše kot v preteklih letih. Po končani akciji so se prostovoljci zbrali v športnem parku na Logu, kjer so se družili ob okrepčilni malici.

 

V. L. 
Foto: V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!