Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
10°C | 20°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Propadajoča hiša končno porušena


NOVICE

| |
12.01.2015      15:47
A A

Propadajoča hiša končno porušena


Log, 12. januar 2015 – Izvajalec Euronep eko je porušil propadajočo Darsovo hišo ob regionalki, na Loški cesti 3.


Deli:

Darsova hiša med obema cestama je končno padla. Objekt je z gradbeno mehanizacijo porušilo podjetje Euronep eko, ki je bilo na Darsovem javnem razpisu izbrano za rušenje tega in še štirih objektov ob hitri cesti oziroma avtocesti v Žalcu, na Vranskem, na Lukovici in v Ljubljani. Izvedeli smo, da je bila pogodba za rušenje podpisana prvega decembra, v vrednosti 47.567,80 evra.

Projekt rušitve tega objekta ima dolgo brado. Občinska uprava Občine Log - Dragomer si je več let prizadevala za rušitev, a so se postopki premikali po polžje. Naj spomnimo, da je občina Darsu poslala več dopisov, v katerih ga je pozvala k rekonstrukciji ali odstranitvi objekta, saj je ta zaradi propadanja in rušenja postal nevaren za mimoidoče, poleg tega pa je zmanjševal vizualno kakovost okolja. V prvi fazi so na Darsu proučevali možnosti za prodajo nepremičnine, a se zaradi bližine avtoceste in varovalnega pasu za to niso odločili. Ko je dozorela ideja o rušitvi, se je zapletlo pri lastništvu, saj je bil objekt v zemljiški knjigi še vedno vpisan v korist prejšnjih lastnikov. Po večletnih prizadevanjih so se podlage za prenos lastništva v zemljiški knjigi dokončno uredile leta 2011, na osnovi česar je bil podan predlog za vpis zadnjega 2/3-deleža lastništva v korist RS. Projekt je nato do lanskega leta stal praktično na mrtvi točki, dokler niso lani izdelali dokumentacije in pridobili gradbenega dovoljenja za rušenje.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!