Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pripravljeni na zimo


NOVICE

| |
13.11.2013      14:14
A A

Pripravljeni na zimo


Komunalno podjetje Vrhnika in njegove kooperante zima tudi letos ne bo presenetila. Kot nam je sredi novembra pojasnil Jože Turk iz Komunalnega podjetja Vrhnika, so zaloge soli že na poti, v teh dneh bodo kooperanti začeli postavljati snežne kole, pripravljena pa je tudi mehanizacija za zimsko službo. "Mehanizacijo pripravimo že med letom, saj dele, ki jih je treba zamenjati, menjamo sproti. Tako je tudi pri kooperantih, ki morajo prav tako imeti pripravljene svoje stroje," je povedal Turk.


Deli:

Letos se v Občini Log - Dragomer obetajo spremembe na področju zimske službe, saj na razpisu izbirajo nove kooperante. "Razpis je v zaključni fazi, a tudi če bi danes snežilo, to ne bi oviralo zimske službe, saj bi ceste v tem primeru očistil stari kooperant," nam je še pojasnil sogovornik.

V prvi fazi bo na vrhniški komunali na voljo 250 ton soli, ki pa je glede na lanske snežne razmere ne bo dovolj za vso zimo. Naj spomnimo, da je bila lanska zima rekordna, zobe je pokazala že v začetku novembra, zaključila se je šele marca, spremljale pa so jo izjemno nizke temperature in obilica snega. Zadnja zima je dodobra načela tudi proračun, saj je bilo treba za zimsko vzdrževanje cest nameniti trikrat več denarja kot leto prej.  

 

V. E.

Foto: V. E.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!