Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Ponoči se bo oblačnost od jugozahoda prehodno širila tudi nad osrednjo in del vzhodne Slovenije. Po nekaterih nižinah bo zjutraj megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, na Primorskem od 0 do 5 stopinj C.
-2°C | 4°C
torek, 06.12.2016
-2°C | 5°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 5°C
petek, 09.12.2016
-3°C | 9°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Prioriteta LAS Barje z zaledjem bodo skupni ......


NOVICE

| |
15.02.2016      19:14
A A

Prioriteta LAS Barje z zaledjem bodo skupni projekti občin


Občina Log - Dragomer še naprej ostaja članica evropsko sofinancirane Lokalne akcijske skupine (LAS) Barje z zaledjem. V novem programskem obdobju 2014–2020 bo na razpolago 1,5 milijona evrov sredstev. Kot nam je zaupal ustanovni predsednik LAS- župan Miran Stanovnik, naj bi prednost dobili medobčinski projekti.


Deli:

Občina Log - Dragomer je v preteklem obdobju v okviru LAS Barje z zaledjem počrpala kar nekaj evropskega denarja. Skupna vrednost projektov v obdobju med leti 2008 in 2015 je bila dobrih 208 tisoč evrov, od tega je občina v okviru programa Leader pridobila skoraj 85 tisočakov oziroma 42-odstotno sofinanciranje. S tem denarjem je bila tako na primer prenovljena kotlovnica v osnovni šoli, energetsko so sanirali vrtec in postavili otroški igrišči v Dragomerju in Jordanovem kotu ter obnovili tla telovadnice v osnovni šoli. Tudi v novem programskem obdobju občinska uprava računa na denar iz Evrope, tokrat pa naj bi bilo za vse projekte skupaj na voljo okoli 1,5 milijona evrov sredstev.
Kot smo izvedeli, lahko v novem programskem obdobju na podlagi priporočil EU pristop Leader prevzamejo tudi drugi evropski skladi. Preimenoval se je v lokalni razvoj, ki ga vodi skupnost (CLLD). Vanj sta se poleg kmetijskega vključila še ribiški in regionalni sklad. Ustanovni predsednik LAS je v novem mandatu log-dragomerski župan, ki pravi, da bo v novem programskem obdobju potrebno dati največ poudarka skupnim, medobčinskim projektom, s katerimi bodo konkurirali na razpisih. »Kot ustanovni predsednik bom zagovarjal in dajal prednost povezovanju barjanskih občin z zaledjem. Na razpolago je poldrugi milijon sredstev, ki se jih bo razporejalo glede na prioritete,« je povedal Stanovnik in dodal, da je Lokalna akcijska skupina v novembru organizirala pet delavnic, ki so bile podlaga za pripravo strategije razvoja na območju občin Borovnica, Brezovica, Dobrova - Polhov Gradec, Horjul, Log - Dragomer in Vrhnika. Zaključki delavnic so bili podlaga za oblikovanje ukrepov v strategiji in javnega razpisa za sofinanciranje projektov na področju razvoja podeželja v obdobju 2015–2020. »Strategija je že usklajena in je že šla naprej. Zdaj pričakujemo odgovore višjih instanc in upam, da bomo lahko čim prej začeli s projekti, ki so vezani na razvoj podeželja. S tem namenom sem že opravil sestanek z vršilcem dolžnosti direktorja Krajinskega parka Ljubljansko barje Janezom Kastelicem, ki ni naravnan samo v prepovedi na območju Ljubljanskega barja, temveč tudi v razvoj na področju kmetijstva, gospodarstva in turizma,« še zaključuje Stanovnik.

 

V. L.
Foto: www.lasbarje.si

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!