Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

jasno
Popoldne bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 1, na Primorskem do 6 stopinj C.
-7°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-7°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 13h
Do četrtka zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela v četrtek čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko dosegala hitrost okoli 100 km/h.
-7°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Prioriteta LAS Barje z zaledjem bodo skupni ......


NOVICE

| |
15.02.2016      19:14
A A

Prioriteta LAS Barje z zaledjem bodo skupni projekti občin


Občina Log - Dragomer še naprej ostaja članica evropsko sofinancirane Lokalne akcijske skupine (LAS) Barje z zaledjem. V novem programskem obdobju 2014–2020 bo na razpolago 1,5 milijona evrov sredstev. Kot nam je zaupal ustanovni predsednik LAS- župan Miran Stanovnik, naj bi prednost dobili medobčinski projekti.


Deli:

Občina Log - Dragomer je v preteklem obdobju v okviru LAS Barje z zaledjem počrpala kar nekaj evropskega denarja. Skupna vrednost projektov v obdobju med leti 2008 in 2015 je bila dobrih 208 tisoč evrov, od tega je občina v okviru programa Leader pridobila skoraj 85 tisočakov oziroma 42-odstotno sofinanciranje. S tem denarjem je bila tako na primer prenovljena kotlovnica v osnovni šoli, energetsko so sanirali vrtec in postavili otroški igrišči v Dragomerju in Jordanovem kotu ter obnovili tla telovadnice v osnovni šoli. Tudi v novem programskem obdobju občinska uprava računa na denar iz Evrope, tokrat pa naj bi bilo za vse projekte skupaj na voljo okoli 1,5 milijona evrov sredstev.
Kot smo izvedeli, lahko v novem programskem obdobju na podlagi priporočil EU pristop Leader prevzamejo tudi drugi evropski skladi. Preimenoval se je v lokalni razvoj, ki ga vodi skupnost (CLLD). Vanj sta se poleg kmetijskega vključila še ribiški in regionalni sklad. Ustanovni predsednik LAS je v novem mandatu log-dragomerski župan, ki pravi, da bo v novem programskem obdobju potrebno dati največ poudarka skupnim, medobčinskim projektom, s katerimi bodo konkurirali na razpisih. »Kot ustanovni predsednik bom zagovarjal in dajal prednost povezovanju barjanskih občin z zaledjem. Na razpolago je poldrugi milijon sredstev, ki se jih bo razporejalo glede na prioritete,« je povedal Stanovnik in dodal, da je Lokalna akcijska skupina v novembru organizirala pet delavnic, ki so bile podlaga za pripravo strategije razvoja na območju občin Borovnica, Brezovica, Dobrova - Polhov Gradec, Horjul, Log - Dragomer in Vrhnika. Zaključki delavnic so bili podlaga za oblikovanje ukrepov v strategiji in javnega razpisa za sofinanciranje projektov na področju razvoja podeželja v obdobju 2015–2020. »Strategija je že usklajena in je že šla naprej. Zdaj pričakujemo odgovore višjih instanc in upam, da bomo lahko čim prej začeli s projekti, ki so vezani na razvoj podeželja. S tem namenom sem že opravil sestanek z vršilcem dolžnosti direktorja Krajinskega parka Ljubljansko barje Janezom Kastelicem, ki ni naravnan samo v prepovedi na območju Ljubljanskega barja, temveč tudi v razvoj na področju kmetijstva, gospodarstva in turizma,« še zaključuje Stanovnik.

 

V. L.
Foto: www.lasbarje.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!