Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.03.2017

oblačno
Ponoči bo delno jasno, občasno ponekod pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, ob morju okoli 9 stopinj C.
6°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
7°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
5°C | 10°C
ponedeljek, 27.03.2017
0°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pri športnem pravilniku nekaj sprememb


ŠPORT, OBČINSKI SVET

| |
12.01.2013      17:44
A A

Pri športnem pravilniku nekaj sprememb


Svetniki so na zadnji seji sprejeli nekoliko spremenjen in dopolnjen Pravilnik o sofinanciranju športa v Občini Log - Dragomer, ki pa sicer ne prinaša večjih sprememb.


Svetniki so sprejeli dopolnitve pravilnika o sofinanciranju športa v Občini Log - Dragomer.
Svetniki so sprejeli dopolnitve pravilnika o sofinanciranju športa v Občini Log - Dragomer.
Deli:

Glavna novost je povečanje sredstev na postavki nogometnega igrišča na Logu, razlogi za povečanje postavke pa so trije. Dosedanja sredstva ne zadoščajo več za vzdrževanje igrišča in pokritje stroškov za tekme; povečalo se je število članov v društvu, večja pa je tudi obremenjenost nogometnega igrišča. Drugo spremembo pa so uvedli na področju sofinanciranja delovanja društev in športnih zvez, ki na ravni lokalne skupnosti opravljajo strokovne, organizacijske in razvojne naloge v športu. Po starem pravilniku so društva točke dobila le za tiste člane, ki so občani Občine Log - Dragomer, zdaj pa so v pravilnik dodali, da ta kriterij velja tudi za učence osnovne šole. Razlog za sprejem tega dodatka je, da občina financira tudi programe, ki jih izvaja šola.

Svetniki so na seji potrdili tudi letni program športa, v katerem se nekoliko povečujejo sredstva za kakovostni šport in športne objekte, nekoliko pa so manjša sredstva za športno rekreacijo. Sicer pa je ta program osnova za razdelitev sredstev višini 45.000 evrov za sofinanciranje posameznih vsebin oziroma programov med kandidate oziroma društva, ki se bodo prijavila na javni razpis. Tega mora občina objaviti do 19. februarja.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!