Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.03.2017

pretežno jasno
Popoldne bo večinoma sončno z občasno povečano koprenasto oblačnostjo. Temperature bodo od 17 do 23 stopinj C.
6°C | 19°C
sobota, 25.03.2017
6°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
4°C | 12°C
ponedeljek, 27.03.2017
1°C | 14°C
torek, 28.03.2017
1°C | 19°C
Opozorila
Petek, 24.3.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pozor – v sosednji občini so na delu vlomilci...


OPOZORILA, OBVESTILA

| |
16.11.2012      10:43
A A

Pozor – v sosednji občini so na delu vlomilci


V Občini Dobrova - Polhov Gradec so neznanci v zadnjih dveh mesecih vlomili v več stanovanjskih hiš, z vlomi pa je v zadnjem času obremenjena tudi občina Ig, obveščajo iz Policijske postaje Vič. Vlomilci so na delu predvsem v večernih urah, previdnost pa ni odveč tudi v občini Log – Dragomer.


Vlomilci na delu v Dobrovi in Igu.
Vlomilci na delu v Dobrovi in Igu.
Deli:

»V zadnjih dveh mesecih se na območju Dobrove, točneje Horjulska cesta v smeri proti naselju Brezje pri Dobrovi in Polhograjska cesta v smeri Šujice in Gabrja z okolico, pojavljajo vlomi v stanovanjske hiše. Predvsem je z vlomi v stanovanjske hiše obremenjena tudi občina Ig, z vasmi Matena, Tomišelj, vas Iška, Brest z bližnjo okolico,« opozarjajo na Policijski postaji Vič, kjer dodajajo, da je kritični čas vlomov od 17:00 do 21:00 oziroma v času, ko se znoči, saj tako lahko storilci preverijo navzočnost stanovalcev.

 

Vlomilci v kritičnem času izkoristijo odsotnost stanovalcev, vlamljajo pa večinoma skozi okvir oken s pomočjo primernega orodja, in sicer predvsem na zadnjih delih stanovanja oziroma hiše, ki so v temi slabše izpostavljeni svetlobi in sosednjim hišam.

 

In kaj priporočajo policisti? Lastnike naprošajo, da boljše poskrbijo za samozaščitne ukrepe - alarmna naprava, opazovanje okolice, posvetovanje s sosedi in ob morebitnih sumljivih dogajanjih in gibanju sumljivih oseb nemudoma pokličejo na št. 113. Ob klicu na št. 113 naj poskusijo pridobiti podatke o osumljencih, kot so število oseb, njihov opis, opis avtomobila, znamka, tip, barva, reg. številka vozila, ki ga uporabljajo in smer vožnje.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!