Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Ponoči bo na jugozahodu zmerno do pretežno oblačno, drugod delno do pretežno jasno. Zjutraj bo po nekaterih nižinah nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -3, na Primorskem do 6 stopinj C.
0°C | 4°C
torek, 06.12.2016
-1°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-1°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pozor – v sosednji občini so na delu vlomilci...


OPOZORILA, OBVESTILA

| |
16.11.2012      10:43
A A

Pozor – v sosednji občini so na delu vlomilci


V Občini Dobrova - Polhov Gradec so neznanci v zadnjih dveh mesecih vlomili v več stanovanjskih hiš, z vlomi pa je v zadnjem času obremenjena tudi občina Ig, obveščajo iz Policijske postaje Vič. Vlomilci so na delu predvsem v večernih urah, previdnost pa ni odveč tudi v občini Log – Dragomer.


Vlomilci na delu v Dobrovi in Igu.
Vlomilci na delu v Dobrovi in Igu.
Deli:

»V zadnjih dveh mesecih se na območju Dobrove, točneje Horjulska cesta v smeri proti naselju Brezje pri Dobrovi in Polhograjska cesta v smeri Šujice in Gabrja z okolico, pojavljajo vlomi v stanovanjske hiše. Predvsem je z vlomi v stanovanjske hiše obremenjena tudi občina Ig, z vasmi Matena, Tomišelj, vas Iška, Brest z bližnjo okolico,« opozarjajo na Policijski postaji Vič, kjer dodajajo, da je kritični čas vlomov od 17:00 do 21:00 oziroma v času, ko se znoči, saj tako lahko storilci preverijo navzočnost stanovalcev.

 

Vlomilci v kritičnem času izkoristijo odsotnost stanovalcev, vlamljajo pa večinoma skozi okvir oken s pomočjo primernega orodja, in sicer predvsem na zadnjih delih stanovanja oziroma hiše, ki so v temi slabše izpostavljeni svetlobi in sosednjim hišam.

 

In kaj priporočajo policisti? Lastnike naprošajo, da boljše poskrbijo za samozaščitne ukrepe - alarmna naprava, opazovanje okolice, posvetovanje s sosedi in ob morebitnih sumljivih dogajanjih in gibanju sumljivih oseb nemudoma pokličejo na št. 113. Ob klicu na št. 113 naj poskusijo pridobiti podatke o osumljencih, kot so število oseb, njihov opis, opis avtomobila, znamka, tip, barva, reg. številka vozila, ki ga uporabljajo in smer vožnje.

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!