Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Po nekaterih kotlinah bo nastala megla. Burja na Primorskem bo slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -14 do -9, ob morju ter ponekod v Vipavski dolini okoli -2 stopinji C.
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-7°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 2°C
torek, 24.01.2017
-6°C | -1°C
sreda, 25.01.2017
-6°C | 2°C
Opozorila
Petek, 20.1.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-8°C
0°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pahorju tudi v Logu - Dragomerju visoka ......


NOVICE

| |
03.12.2012      15:52
A A

Pahorju tudi v Logu - Dragomerju visoka podpora


Novemu predsedniku Slovenije so Log-Dragomerčani na volitvah namenili skoraj 65 odstotkov glasov, medtem ko je za dosedanjega predsednika dr. Danila Türka volilo 35,21 odstotka občanov.


Za Pahorja glasovalo 64,79 odstotka Log-Dragomerčanov.
Za Pahorja glasovalo 64,79 odstotka Log-Dragomerčanov.
Deli:

Tako kot že v prvem krogu predsedniških volitev je bila volilna udeležba na območju Občine Log - Dragomer glede na udeležbo po vsej Sloveniji precej visoka; na volišča je prišlo skoraj 51 odstotkov volivcev. To je sicer občutno manj kot v prvem krogu; tokrat je bilo preštetih 1.497 glasovnic, od tega pa jih je bilo 26 neveljavnih. Naj ob tem omenimo, da je v drugem krogu predsedniških volitev na štiri volišča v Občini Log - Dragomer prišlo 240 volivcev manj kot v prvem krogu.

Za Pahorja je v Občini Log - Dragomer glasovalo 64,79 odstotka oziroma 953 Log-Dragomerčanov, Türka pa je podprlo 518 oziroma 35,21 odstotka volivcev. Zanimivo je, da je Türk v drugem krogu dobil celo manj glasov kot v prvem, ko se je za podporo Log-Dragomerčanov potegoval z dvema protikandidatoma. V prvem krogu ga je podprlo 646 volivcev, tokrat pa 128 volivcev manj, bodisi zato, ker so nekateri ostali doma, bodisi so podprli zmagovalca. Nasprotno pa je Pahorju v primerjavi s prvim krogom predsedniških volitev uspelo pridobiti kar 291 glasov, kar je 44 odstotkov več glasov kot v prvem krogu.

Na vseh štirih voliščih v Občini Log - Dragomer, dveh v gasilskem domu Log ter na voliščih v Osnovni šoli Log - Dragomer in občinski stavbi, so volivci večinsko podprli Boruta Pahorja; ta je največjo podporo (67,56 %) dobil na volišču, ki podpira zahodni del Loga.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!