Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-4°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | -1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Podpisana pogodba


OBČINSKE

| |
20.07.2016      19:57
A A

Podpisana pogodbaFoto: MOP
Foto: MOP
Deli:

Okoljska ministrica Irena Majcen je pretekli četrtek (14. 7.) z župani Škofljice Ivanom Jordanom, Brezovice Metodom Ropretom, Loga - Dragomerja Miranom Stanovnikom in podžupanom Občine Logatec Borisom Hodnikom podpisala pogodbe za financiranje drugega sklopa projekta oskrbe s pitno vodo v porečju Ljubljanice. Gre za skoraj 9 milijonov vredno investicijo, ki jo delno financira država, delno evropski kohezijski sklad, delno pa občinski proračuni. Podpisani sklop projektov zajema izboljšavo tri in pol kilometra obstoječega vodovoda in novogradnjo 14,7 kilometra vodovodnega sistema s pripadajočimi vodohrani, črpališči, zajetji in vodarno.

V Logu - Dragomerju je primarni namen gradbenih del rešiti problematiko občasnega pomanjkanja vode, predvsem v konicah, in urediti tlačne razmere v vodovodnem omrežju. Na območju naselja Lukovica pri Brezovici je obstoječi vodovod hidravlično neustrezen, kar je potrdila tudi izdelana študija, ki je pokazala, da bi bilo za izboljšanje tlačnih razmer treba zgraditi nov vodohran, ki ga bo napajalo črpališče z ustreznim napajalnim vodom. Projekt zajema položitev 825 metrov cevovodov in gradnjo vodohrana ter prečrpalnice Lukovica. Gradnja omrežja z objekti bo predvidoma trajala do konca leta 2016. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!