Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Na zboru občanov o proračunu


OBČINSKE

| |
06.12.2012      17:04
A A

Na zboru občanov o proračunu


Log - Dragomer, 5. december 2012 – Potem ko so se z osnutkom proračuna za prihodnje leto na občinski seji seznanili svetniki, je župan Mladen Sumina proračun na zboru občanov predstavil še Log-Dragomerčanom. Večnamenski prostor Osnovne šole Log - Dragomer je tokrat bolj kot ne sameval, saj je na zbor prišla le peščica. Udeležilo se ga je le nekaj več kot 20 občanov, med njimi pa ni bilo niti enega svetnika, kar so navzoči v razpravi o proračunu tudi omenili.


Deli:

Triindvajset občanov, člani občinske uprave ter župan in podžupanja so o proračunu govorili slabi dve uri. Razprava o proračunu na zboru občanov je sicer ustaljen log-dragomerški del javne obravnave proračuna, kar pa v preostalih slovenskih občinah ni pravilo. V uvodnem delu je župan Sumina zbranim predstavil glavne postavke proračuna in načrtovane investicije v prihodnjem letu, nekaj besed pa je namenil tudi tekočim projektom. Kot smo izvedeli, je osnutek proračuna težak dobre tri milijone in četrt, predvsem na račun privarčevanega pol milijona, ki se iz letošnjega leta prenaša v prihodnje. V osnutku zadolževanje ni predvideno, a kot je poudaril župan, bodo najverjetneje že v začetku leta sprejeli rebalans, saj DRSC načrtuje gradnjo kolesarskih stez med Lukovico in Dragomerjem, sočasno pa bo občina gradila kanalizacijo in del vodovoda, zaradi česar se bo morala zadolžiti.

 

V osnutku je največ sredstev namenjenih gradnji kanalizacije, ureditvi zbiralnice odpadkov, vzdrževanju cest in cestnim novogradnjam, rekonstrukciji dela vodovoda, prostorskemu planiranju ter izobraževanju, socialnemu varstvu, športu in kulturi. Na zboru občanov so besedo dobili tudi občani, ki so največ vprašanj zastavili glede gradnje kanalizacije in pridobivanja služnosti, s katerim imajo na občini velike težave; zanimalo jih je tudi, ali se načrtuje ureditev centra Dragomerja, primerjali so višino sredstev, ki jih za športno udejstvovanje prejmejo loška in dragomerška športna društva, med drugim pa so govorili še o urejanju potoka Snežak in uničevanju cest ob gradnji plinovodnega omrežja ter si želeli, da bi v občini naredili prioritetno listo, na podlagi katere bi v prihodnjih letih oblikovali proračun. Sicer pa je Sumina zbranim povedal, da je prioriteta v prihodnjih letih znana – to je gradnja kanalizacije, uresničitev tega projekta pa bo odvisna od uspešnosti pridobivanja služnosti, saj brez tega občina ne bo dobila gradbenega dovoljenja.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!