Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

delno oblačno
Ponoči se bo jasnilo in jutro bo precej jasno, nekaj več oblačnosti je lahko v severovzhodni Sloveniji. Temperature bodo med 6 in 12 stopinj C.
10°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
13°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Občini lahko pomagate pri popisu


NOVICE

| |
16.08.2016      21:26
A A

Občini lahko pomagate pri popisu


V izdelavi je celovit lokalni program upravljanja z vodo in vodnim prostorom v občini Log - Dragomer. V njem bodo zbrani trajnostni ukrepi za razvoj celovitega upravljanja z vodami, določeni pa bodo tudi prioritetni projekti.


Deli:

Da bo dokument kar se da kakovosten, bodo izdelali kataster vodotokov, vodne infrastrukture ter infrastrukture za odvajanje odpadnih padavinskih in komunalnih voda.  Kot so nam pojasnili na občini je kataster vodotokov agencije za okolje pomanjkljiv, podatki o obstoječih vodotokih in kanalih pa prav tako manjkajo v katastru javne infrastrukture, zato bodo zbirni kataster dopolnili z manjkajočimi podatki. »Če so katastri pomanjkljivi, je težko določiti upravljavca in pristojnosti za reševanje problematike poplavne varnosti, zamašenih kanalov, vzdrževanja in sanacije obstoječih kanalov. Tudi pri projektiranju in izvajanju gradbenih del v povezavi s komunalnimi vodi in cestami izvajalci vedno znova odkrivajo ali iščejo kanale, ki jih ni v uradnih evidencah,« so nam pojasnili na občinski upravi. 
V prvem koraku bodo na terenu popisali vso vodno infrastrukturo, torej vse vodotoke, izvire ter vso ostalo dograjeno vodno infrastrukturo. V preteklosti je bil velik del vodotokov zacevljen, meteorne in zaledne vode so bile s pozidanih zemljišč speljane v vodotoke ali kanalizacijo, na občini pa nimajo podatkov, kje potekajo ti kanali. Zato k sodelovanju vabijo vse občane, saj bo le z njihovo pomočjo in sodelovanjem mogoče izdelati kakovosten dokument. K sodelovanju ste vabljeni vsi, ki dobro poznate lokalne razmere, lastniki zemljišč, po katerih poteka prej omenjena infrastruktura, vsi, ki ste bili soudeleženi pri njeni izgradnji, ter vsi, ki imate podatke na to temo. Če ste pripravljeni sodelovati pri terenskih ogledih oziroma imate podatke, se obrnite na Špelo Blažič iz občinske uprave (spela.blazic@log-dragomer.si, 01 750 77 06).

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Številka:
Izšla:

Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.05.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.