Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.03.2017

pretežno jasno
Ponoči bo deloma jasno z občasno povečano koprenasto oblačnostjo.
6°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
4°C | 12°C
ponedeljek, 27.03.2017
-1°C | 16°C
torek, 28.03.2017
0°C | 22°C
sreda, 29.03.2017
2°C | 23°C
Opozorila
Petek, 24.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Neznanec vabi otroke v avto


NOVICE

| |
24.12.2013      17:46
A A

Neznanec vabi otroke v avto


V šolskem okolišu Osnovne šole Log - Dragomer je neznanec že večkrat ogovarjal otroke in jih vabil v avto. V šoli so šolarje opozorili na ustrezno ravnanje, poleg tega pa so pozvali starše, naj se z otroki pogovarjajo o tej problematiki in jih podučijo o varnem ravnanju ob srečanju z neznanci. O podobnih dogodkih poročajo iz vse Slovenije, toda prijave so se že večkrat izkazale za neutemeljene.


Simbolna fotografija
Simbolna fotografija
Deli:

Na Policijski postaji (PP) Vrhnika so nam potrdili, da so bili v začetku novembra obveščeni o dveh primerih, ko so osebe, ki otrokom niso bile znane, komunicirale z njimi in jim ponujale prevoz. "Primera med seboj nista povezana, oba pa sta se pripetila na območju Loga. Policisti so takoj začeli zbirati obvestila in preverjati okoliščine. V nobenem izmed primerov se niso potrdili znaki kaznivega dejanja (tu imamo v mislih predvsem kazniva dejanja v povezavi s protipravnimi odvzemi prostosti)," je pojasnil Mirko Nunič, komandir PP Vrhnika. Medtem pa naj bi se dogajanje stopnjevalo; na šoli so nas opozorili še na tretji primer, ki naj bi se zgodil v začetku decembra. Neznanec naj bi deklico vabil v avto, ko se je vračala domov, v Blatno Brezovico. Deklica si je zapomnila del registrske oznake, podatke pa so predali policistom.

Na PP Vrhnika so nam še pojasnili, da policija v vseh primerih, ko pridobi informacijo o dogodkih, v katere so vpleteni otroci, začne takoj preverjati okoliščine in zbirati obvestila, s ciljem, da zaščitijo otroka. "Pri preverjanju informacij se pogosto pripeti, da se širijo informacije, ki niso preverjene oz. so že popačene." Ob tem na policiji dodajajo, da je preventivno delovanje nujno in da previdnost ni odveč. Staršem svetujejo, naj se z otroki pogovorijo, jim predstavijo situacije, s katerimi se lahko srečajo, in kako naj se odzovejo. Sicer pa Nunič opozarja: "Vsaka komunikacija z neznanci ne predstavlja grožnje (npr. če nekdo vpraša za smer). Vendar če neznane osebe povabijo otroka v vozilo, je to trenutek, ko se mora otrok zoperstaviti z odločnim NE in naj takoj poišče pomoč pri tako imenovani varni točki. To je mišljeno širše; varna točka je lahko marsikatera odrasla oseba, policist, institucija, trgovina ...  Dolžnost 'odraslih' pa je, da naredijo vse, da otroka zaščitijo, in obvestijo policijo."

Za uspešno ukrepanje je pomembno, da je policija takoj obveščena o dogajanju, prijavitelji pa naj se ne skrivajo za anonimnostjo in naj sodelujejo v vseh postopkih s ciljem, da zaščitijo otroke, še svetuje komandir. Mnogokrat se je policija ukvarjala z dezinformacijami in kljub vsem operativnim naporom ni ugotovila izvora informacij, otroka oškodovanca in s tem potrditve dogodka. "Takšne informacije vnašajo med občane strah, paniko, negotovost in t. i. 'domino efekt' – informacije o pojavu vozil, oseb na različnih krajih, ki naj bi otroke vabile v vozila in jih ugrabljale," pravi Nunič. Obenem na šoli opažajo, da starši svojih otrok ne jemljejo resno, ko jim ti pripovedujejo o nadlegovanju neznanih oseb. Prav tako teh dogodkov ne prijavijo policiji, saj se ne želijo izpostavljati, so nam še pojasnili na Osnovni šoli Log - Dragomer.

 

V. E.

Foto: DeviantArt
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!