Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
4°C | 10°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na Logu v načrtu dva prehoda za pešce


NOVICE

| |
28.06.2014      9:05
A A

Na Logu v načrtu dva prehoda za pešce


Enega naj bi zarisali pri loškem gasilskem domu, drugega pa pri križišču Rimske z regionalno cesto.


Deli:

Kot so nam pojasnili na občini, je treba pred tem izpeljati kar nekaj postopkov, s katerimi se ukvarjajo že kar nekaj časa. Projektno nalogo za ureditev prehodov čez regionalno cesto pripravlja Appia, d. o. o. Kot nam je pojasnila Tanja Krušič iz občinske uprave, je Direkcija RS za ceste projektno nalogo že potrdila, trenutno pa je v izdelavi projekt za izvedbo in pridobivanje projektnih pogojev.

Kot smo še izvedeli, bo treba za izvedbo projekta zadostiti nekaterim pogojem Direkcije RS za ceste, in sicer bo morala občina ob obeh prehodih zagotoviti varno čakališče oziroma zgraditi pločnik ter postaviti svetilko javne razsvetljave.

Pobudo za ureditev prehodov za pešce so na sejah večkrat vložili svetniki. Ti so v svojih obrazložitvah pojasnjevali, da je prečkanje ceste na tem delu zelo pogosto zaradi bližine kapele in gasilskega doma, vendar tudi nevarno – zaradi nepreglednosti in precej visoke omejitve hitrosti vožnje.

 

V. L.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!