Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo sončno. Ponekod bo pihal šibak veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29 stopinj C.
12°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
16°C | 30°C
petek, 02.06.2017
14°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na Logu v načrtu dva prehoda za pešce


NOVICE

| |
28.06.2014      9:05
A A

Na Logu v načrtu dva prehoda za pešce


Enega naj bi zarisali pri loškem gasilskem domu, drugega pa pri križišču Rimske z regionalno cesto.


Deli:

Kot so nam pojasnili na občini, je treba pred tem izpeljati kar nekaj postopkov, s katerimi se ukvarjajo že kar nekaj časa. Projektno nalogo za ureditev prehodov čez regionalno cesto pripravlja Appia, d. o. o. Kot nam je pojasnila Tanja Krušič iz občinske uprave, je Direkcija RS za ceste projektno nalogo že potrdila, trenutno pa je v izdelavi projekt za izvedbo in pridobivanje projektnih pogojev.

Kot smo še izvedeli, bo treba za izvedbo projekta zadostiti nekaterim pogojem Direkcije RS za ceste, in sicer bo morala občina ob obeh prehodih zagotoviti varno čakališče oziroma zgraditi pločnik ter postaviti svetilko javne razsvetljave.

Pobudo za ureditev prehodov za pešce so na sejah večkrat vložili svetniki. Ti so v svojih obrazložitvah pojasnjevali, da je prečkanje ceste na tem delu zelo pogosto zaradi bližine kapele in gasilskega doma, vendar tudi nevarno – zaradi nepreglednosti in precej visoke omejitve hitrosti vožnje.

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!