Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 07.12.2016

pretežno jasno
Popoldne bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Tudi drugod bo precej jasno, predvsem v Prekmurju se bo lahko megla
-2°C | 3°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 8°C
petek, 09.12.2016
-2°C | 8°C
sobota, 10.12.2016
-3°C | 7°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 7.12.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
3°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Pohod z baklami


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
07.02.2013      12:12
A A

Pohod z baklami


Ob zaključku lanskega leta smo izpeljali naš enajsti projekt – pohod z baklami v farno cerkev na Brezovici. Gre za star običaj, ki je po drugi svetovni vojni zamrl. Odbor se trudi, da takih običajev ne bi pozabili, zato jih oživlja in poskuša prikazati mlajšim rodovom.


Deli:

Pohod z baklami je bil že drugi po vrsti. Lani je bila noč jasna, letos pa nismo imeli te sreče; tako močno je pihalo, da smo bakle komaj prižigali. Tudi med sprevodom so ugašale – in tedaj smo morali k ugasli bakli primakniti kar dve ali tri goreče, da je spet zagorela.

Na Brezovici so naši gasilci vse bakle pogasili, ostanke pa shranili v zaboje. Naša dekleta so imela s seboj tudi nekaj peciva in drugih dobrot, da smo se po kuhanem vinu in čaju še malce posladkali. Po koncu polnočnice smo pohodniki drug drugemu zaželeli vesele praznike. Domov smo se vračali zadovoljni in veseli ter bogatejši za lep doživljaj starega običaja, pohoda z baklami.

 

Ludvik Rožnik

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!