Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, ob morju okoli 14 stopinj C.
12°C | 27°C
torek, 29.05.2017
13°C | 29°C
sreda, 30.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 31.05.2017
15°C | 30°C
Opozorila
Sobota, 27.5.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na Logu letos še ne bo optike


NOVICE

| |
16.01.2013      14:34
A A

Na Logu letos še ne bo optike


Kot so nam pojasnili na Telekomu Slovenije, na območju Občine Log - Dragomer nimajo v načrtu nadaljevanja gradnje optičnega omrežja. Občina je namreč v celoti pokrita s širokopasovnim internetom; ponekod po občini je ta izveden z optičnimi vlakni, drugod pa z bakrenim omrežjem. Kot so povedali na Telekomu, so omrežja kakovostna in omogočajo širokopasovne storitve.


Telekom letos nima v načrtu izgradnje optičnega omrežja na Logu.
Telekom letos nima v načrtu izgradnje optičnega omrežja na Logu.
Deli:

Medtem ko je bilo leta 2007 na območju Dragomerja in delno Lukovice zgrajeno optično FTTH-omrežje, pa Telekom z optiko v naslednjih letih ni pokril Loga in preostalega dela Lukovice. "Na območju Loga imamo v Telekomu Slovenije sorazmerno dobro bakreno omrežje, na katerem ni težav z zasedenostjo oziroma imamo celo še proste kapacitete. Edina težava se pojavlja zaradi nekoliko daljših razdalj, to je od 1 do 3 kilometrov, tako da lahko zagotavljamo prenosne hitrosti od 6 Mbit/s do 14 Mbit/s, kar načeloma zadostuje za telefonijo, internet in IPTV; je pa celotni nabor storitev ponekod lahko nekoliko okrnjen. Na tem območju vsaj letos izgradnje optičnega omrežja nimamo v načrtu," je pojasnil Boris Ziherl iz Telekomove službe za odnose z javnostmi.

 

Kot so povedali na Telekomu, je bakreno omrežje novo, saj je bilo zgrajeno v letih 1999 in 2000. "Povsod, kjer v Občini Log - Dragomer nimamo zgrajenega optičnega omrežja, so obstoječa bakrena omrežja kakovostna in omogočajo vse širokopasovne storitve. Širokopasovne storitve lahko ponudimo vsem zainteresiranim občanom, zaplete se lahko le iz objektivnih razlogov, recimo zaradi nepridobitve soglasja sosedov za morebitni potrebni prekop zemljišča," je dodal Ziherl.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!