Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kosec gostil lutkarja Borisa


KULTURA

| |
15.03.2017      8:01
A A

Kosec gostil lutkarja Borisa


V KUD Kosec želimo ustanoviti lutkovno skupino, zato smo v svojo sredino povabili samostojnega lutkarja, animatorja in pravljičarja Borisa Kononenko. Ta se je na Vrhniki že uveljavil z zgodbami za otroke in odrasle o Ivanu Cankarju.


Deli:

Dobili smo se v prostorih stare šole v naši občini in začeli spoznavati osnove lutkarstva. Pod vodstvom mentorja smo se igrali s profesionalnimi lutkami ter spoznavali njihove skrivnosti. Ugotovili smo, da so nekatere veščine sicer zahtevne, da pa zna biti usvajanje le-teh tudi zabavno in poučno. Presenečeni smo bili, kaj vse je lahko lutka in kaj lutka pravzaprav vse zmore. Bili smo navdušeni in odločeni, da ustanovimo skupino. Bilo je lepo in ustvarjalno. Prijetno je presenetila igrivost vseh treh prisotnih generacij. Ta igrivost pa je osnova za lutkovno gledališče. Želeli bi si le, da bi se mladi promocijskega programa udeležili v večjem številu. V želji, da se nam pridružite in ustanovimo sami svojo lutkovno delavnico, vas vabimo, da se nam jeseni pridružite.

 

KUD Kosec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!