Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 9h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

KUD Kosec aprila v znamenju velikonočnih ......


KULTURA

| |
26.03.2014      9:01
A A

KUD Kosec aprila v znamenju velikonočnih praznikovUtrinki z lanskih delavnic izdelovanja pisanic v tehniki polstenja
Utrinki z lanskih delavnic izdelovanja pisanic v tehniki polstenja
Deli:

Še nekaj misli ob prireditvi ob dnevu žena, ki je bila eden od vrhuncev letošnjega kulturnega dogajanja v naši občini. Poleg odprtja fotografske razstave Nevene Kralj, ki nam je ponudila drugačen pogled na plesni, smo uživali v skoraj dveh urah programa raznolike glasbe – od klasičnega zborovskega petja ljudskih pesmi in dalmatinskega melosa pa vse do mladostno razigranega rocka. Vsi nastopajoči so dali vse od sebe: Spominčice, MPZ Društva invalidov Vrhnika, slovensko-dalmatinska klapa Galeb ter brata Erič s spremljevalcem na "kišti" (neke vrste tolkalu). In prislužili so si vse pohvale. Najbolj ponosni pa smo lahko, da skoraj vsi nastopajoči živijo in delujejo v našem okraju. Marsikateri mami, ženi, babici so se orosile oči. Marsikatero srce je zaigralo ob recitalu viškega Ložana oziroma loškega Višana Paveta Zaninovića, ki je v eni osebi veterinar, pesnik in pevec v klapi Galeb. Predstavil se nam je z zdravico, ki jo je po vzoru velikega slovenskega pesnika napisal na dalmatinski način, z naslovom One su izvor i more, in ker ima rad mačke, jim je posvetil pesem z naslovom Moje mačke.

Škoda, škoda, da v naši občini ni enega kotička oz. prostora za kulturni hram. Koliko umetnikov, glasbenikov, likovnikov, pesnikov, režiserjev živi v naši okolici oz. občini, ki bi lahko obogatili naš kraj in krajane. S prostorsko stisko se tudi mi borimo. Skoraj leto dni iščemo prostore za delovanje društva, vendar na žalost nismo uspešni. Raztreseni smo po vsej občini, od Lukovice, Dragomerja in Loga do Jordanovega kota, Rosovša. Na marsikatera vrata smo potrkali, od društva upokojencev Log - Dragomer do občine, vendar zaman. Povsod smo naleteli na zaprta vrata. No, kljub temu se ne damo, še bolj smo združeni in še večjo voljo do ustvarjanja imamo. Tudi za nas bo nekoč posijalo sonce.

Meseci marec, april in maj so meseci znanilci pomladi. So čas, ko vse okoli nas kipi od barv, pozitivne energije, omamnih vonjev in svežih okusov. Kar prehuda sprememba v primerjavi s februarjem, ko se je narava z nami poigrala. Dnevi končno postajajo daljši in tudi temperature so iz dneva v dan prijetnejše. V aprilu se uradni čas premakne naprej, tako da se delovne ure lepše prilagodijo uram dnevne svetlobe. Tudi v našem društvu sledimo spremembam, kajti vrtičkarji se dalj časa zadržujejo na vrtovih, pri opravilu z rožami in v naravi, zato se bodo dogodki premaknili na poznejšo uro.

Pri likovni sekciji se bomo zbrali na delavnici Drage Davitkove, ob izdelovanju velikonočnih izdelkov – okraševanju pirhov. Seznanili se bomo s tehniko drsenja in marmoriranja. Vabljeni predstavniki vseh generacij, ki vas tematika delavnice zanima ter bi skupaj z nami želeli spoznati in preizkusiti različne tehnike. Kot veste, je jajce dekorativen dodatek pri praznovanju velike noči, ki simbolizira plodnost in novo življenje.

Ob tem času tudi pošiljamo sorodnikom in prijateljem velikonočno obarvane voščilnice. Zanje bomo ustvarjali unikatne, doma izdelane voščilnice, ki so lahko izvirne, pa tudi zabavne pri ustvarjanju.

 

Odbor za ohranjanje kulturne dediščine pripravlja tradicionalno velikonočno delavnico. Tudi letos bomo gostili izkušene izdelovalce; pod budnim očesom Marinke Mojškerc bomo izdelovali butarice in pirhe in z njeno  pomočjo bo delo kar samo steklo od rok. Da pa ne bomo samo risali in barvali, smo poskrbeli, da velikonočne dobrote ne bodo pretežke za želodec, in tako za vas pripravljamo predstavitev knjige Nasveti in izkušnje iz prve roke Darje Rojec. Zeliščni recepti, kuharski recepti in nasveti za telesno aktivnost – vse to vas čaka v knjigi, ki je plod večletnega zbiranja izkušenj bolnikov, ki so si ob medicinskem zdravljenju pomagali tudi z domačimi zdravili.

Mira Mikuž pa nam v aprilu pripravlja delavnico izdelave batika (tehnika hibari) z zanimivimi vzorci. Na delavnici se boste seznanili s poslikavanjem tekstila in svile z nanašanjem barv.

Vabljeni!

Toliko za april, kajti to je mesec praznikov in veliko prostih, veselih dni.

 

KUD Kosec, Anica Vengust, foto: KUD Kosec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!