Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

delno oblačno
Popoldne bo delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo, megla in nizka oblačnost po nižinah se bosta razkrojili. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
3°C | 13°C
nedelja, 23.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 17°C
torek, 25.10.2016
13°C | 21°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Borovničani skupaj s KUD Kosec poskrbeli za ......


KULTURA

| |
16.03.2016      16:48
A A

Borovničani skupaj s KUD Kosec poskrbeli za smeh na Logu


Gledališka skupina Šota Kulturnega društva Borovnica je v februarju poskrbela za nasmejano vzdušje občinstva v gasilskem domu na Logu. Komedijo Marjana Marinca z naslovom Vzradoščeno poročena je za svojo gledališko skupino priredila režiserka Slavica Marta Ošaben. V njej je zaigralo devet igralcev, ki so občinstvo navdušili in nasmejali.


Deli:

Ob zgodbi, ki bi jo zlahka preslikali v današnji čas, smo se lahko tudi malce zamislili. Govori o paru, ki živi v skromni sobici in razmišlja o boljšem življenju. Kljub temu, da zdravnik Janez (Slavko Pristavec) trdo dela, da bi dosegel boljši standard, se z ženo Mileno (Nejli Ofentavšek) nikakor ne zmoreta izkopati iz začaranega kroga bede. K temu izdatno prispevata sobodajalca Pepca (Milena Škulj) in njen soprog Cici (Ciril Košir), ki stanovanju vztrajno dvigujeta ceno ter zaostrujeta pogoje bivanja. Vse to počasi načenja zakonski odnos, saj novega, večjega stanovanja, ki bi paru omogočil, da si ustvari družino, ni in ni. To s pridom izkoristi družinska prijateljica Irena (Lili Kogovšek), ki s podpihovanjem razdora deluje predvsem v svojo korist, saj si je zaželela prijateljičinega soproga Janeza …

Igra v treh dejanjih se skozi zaplete in razplete po slabih dveh urah srečno izteče. Poleg že omenjenih igralcev so zaigrali še Matjaž Ocepek, Mateja Turšič, Tomo Garin ter Slavica Marta Ošaben.

 

KUD Kosec

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!